Hillary Clinton’ın çantasında neler var

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Patrick Ventrell, Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’ın İstanbul’da Suriyelilerle buluşacağını, aynı zamanda Türk yetkililerle bir araya gelerek Suriye’de süren krizi ele alacağını açıkladı.

Haftasonu gelecek olan Clinton’ın neden Ankara’ya değil de İstanbul’u seçtiği net olarak açıklanmadı. Ancak faaliyetlerini İstanbul’da sürdüren Suriyeli muhalif gruplarla yapacağı toplantının dışında, Clinton’ın Başbakan Erdoğan ile de bir araya gelmeye çalışacağı aktarıldı. Gerçekleşmesi halinde bu görüşmenin de, geçen hafta Halep’teki çatışmaların başlamasının ardından Başkan Obama ve Başbakan Erdoğan arasında gerçekleşen kritik telefon görüşmesinden sonra iki ülke yetkilileri arasında süren koordinasyonun bir gözden geçirme toplantısına dönüşeceği belirtildi.

Netanyahu’dan mektup mu var

Öte yandan İsrail’e yakın çevreler, Clinton’ın Türk yetkililerle görüşmelerinde Türk-İsrail ilişkilerini de gündeme getireceğini söylediler. Uzman, geçen ay ortasında İsrail’i ziyaret eden Clinton’ın çantasında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’dan Başbakan Erdoğan’a bir mesaj da olacağını söyledi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?