birlesen gonuller

Hollywood’da çekilen Türk filmi “Birleşen Gönüller” 24 Ekim’de Türkiye’de beyaz perdede.

1940’lı yıllarda Sovyet Rusya’sından, 1990’lı yıllara uzanan ve bu zorlu yolda yürüyen iki ayrı sevdanın, yıllara ve uzun mesafelere rağmen durmayıp devam etmesini konu alan “Birleşen Gönüller” 24 Ekim’de beyaz perdede.

24 Ekim’de gösterime girecek Birleşen Gönüller filmi 10 milyonu aşkın bütçesi ile yüksek bütçeli Türk filmleri arasındaki yerini alıyor.

1940’lı yıllarda Sovyet Rusya’sından, 1990’lı yıllara uzanan ve bu zorlu yolda yürüyen iki ayrı sevdanın, yıllara ve uzun mesafelere rağmen durmayıp devam etmesini konu alan “Birleşen Gönüller” filminin başrolünde Hande Soral ve Serkan Şenalp yer alıyor.

GERÇEK BİR HİKAYEDEN YOLA ÇIKILDI

Gerçek bir hikâyeden alınarak senaryolaştırılan filmdeki 1940’lara ait sahnelerin büyük bölümü, olayların geçtiği mekânlara uygunluğu bakımından Bulgaristan’ın Sofya, Lukoit, Zherevna gibi çeşitli şehirlerinde gerçekleştirildi.

KAFKASYA TÜRKÜ NİYAZ VE CENNET’İ AYIRAN SAVAŞ

Kuzey Kafkasya Türklerinden Niyaz ve Cennet evliyken savaşın sert darbesiyle ayrılmak zorunda kalırlar.
Nazi işgali köylerine kadar gelir. Cennet ve bütün köy zorunlu işçiler olarak Almanya’ya, çalışma kamplarına gönderilir.

Cennet doğurduğu yavrusu Bedel’le birlikte hayata dayanmaya çalışır. Ne vatanına geri dönebilir ne de Niyaz’ından bir daha haber alabilir.

Ve bir gün Yunus ve Dilek çifti Kazakistan’a gelirler. Kader, her zorluk içinde ne saklar bilinmez.

SAVAŞ SAHNELERİ HOLLYWOOD SETİNDE ÇEKİLDİ

Etkileyici savaş sahneleri Hollywood’un ABD dışındaki platolarından biri olan, Cehennem Melekleri, Herkül, 300 Spartalı, Conan gibi filmlerin çekimlerinin yapıldığı Nuboyana stüdyolarında gerçekleştirildi.

24 Ekim’de gösterime girecek Birleşen Gönüller 10 milyonu aşkın bütçesi ile yüksek bütçeli Türk filmleri arasındaki yerini alıyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?