Hollywood’ın dışı sizi içi yaşayanı yakıyor

Dünyanın en ünlü yıldızlarının gösterişli hayatlarına evsahipliği yapan Los Angeles, arka yüzünde utanç hikâyeleri saklıyor

Angelica Cervantes (36) ve Benita Guzman (40) isimli iki kadın, şehrin kuzeybatısındaki sahil şeridinde çocuklarıyla birlikte hayata tutunmaya çalışıyor.

Kış şartlarının hâkim olduğu dönemde sokakta kalan Guzman ve yeğeni Cervantes, üç hafta kamp alanında bir karavanda kaldıktan sonra paraları yetmeyince burayı terk etmek zorunda kaldı. Bu süre zarfında karavanı aynı zamanda çocuklarının okul servisi olarak kullanan kadın, daha sonra okula yakın olsun diye ucuz bir pansiyonun tek odasına yerleşti.

Sosyal güvenlik kurumlarının ayrı yerlere dağıtarak çocuklarından ayırmasından korktukları için sokakta kalmayı göze alan iki kadının hikâyesi ABD’de son dönemin en önemli sorununa sadece bir örnek…

Ulusal Evsiz Aileler Merkezi’nin yayımladığı son rapora göre, ülkede her 45 çocuktan biri evsiz. 1.6 milyon çocuğa denk gelen bu oran, ülke tarihinin en büyük rakamı olarak açıklandı.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?