Hollywood’u niye yaktığı belli oldu

ABD’nin Los Angeles kentinin Hollywood semti ve çevresinde geçen hafta 53 ev ve arabayı yakarak korku salan, polisin “hatırladığımız en tehlikeli kundakçı” dediği kişinin kimliği ve suçu gerçekleştirme nedeni belli oldu.

Harry Burkhart isimli 24 yaşındaki Alman genç, göğüs büyütme operasyonu faturasını ödemeyen, dolandırıcılıkla suçlanan annesinin gözaltına alınmasına öfkelenerek Hollywood’u yakmış.

Dorothee Burkhart isimli 53 yaşındaki anne, Almanya’nın yakalama emri çıkartmasıyla geçen hafta gözaltına alınmıştı. Harry, 31 Aralık’ta Hollywood’da park halindeki araçları ateşe vermeye başladı. “Hollywood’un Neronu” olarak adlandırılan kundakçı 4 günde 3 milyon dolarlık zarara yol açtı. AP’ye konuşan bir kaynak, “Yetkililer, annesinin hukuki sorunlarına öfkelendiği için kundaklama yaptığına inanıyor” dedi.

Oğlum akıl hastası

Ülkesi Almanya’da göğüs büyütme operasyonu faturasını ödeyemeyen Dorothee, Harry’nin gözaltına alındığından habersiz çıktığı mahkemede, “Oğlum nerede. Alman Nazileri oğluma birşey mi yaptı. Oğlum akıl hastasıdır” dedi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?