Hotmail, Gmail’e savaş açtı

Gmail kullanıcılarını kendine çekmek isteyen Microsoft, Hotmail’i övmek için bakın neler yaptı.

Google’ın e-posta hizimeti Gmail’in kullanıcılarını Hotmail’e çekmek isteyen Microsoft, Windows Live blog sitesinde son yaptığı değişikliklerden bahsetti, hizmetin Gmail’den “üstün yönlerini” gösterdi.

Blog yazısını kaleme alan Microsoft’tan Dharmesh Mehta’ya göre ünlü e-posta hizmeti Hotmail’in Facebook ile bütünleşmesi, Gmail’e olan en önemli üstünlüklerinden biri. Metha, “Hotmail gelen kutunuzdan Facebook durumunuzu güncelleyebileceğinizi, Facebook arkadaşlarınızla sohbet edebileceğinizi, güncellemelerini görebileceğinizi ve Hotmail gelen kutunuzdan sohbet edebileceğinizi” söylüyor ve bunları Gmail’de yapmanın mümkün olmadığını vurguluyor. Bu arada Hotmail’in “gri e-posta” denilen e-postaları Gmail’den daha iyi yönettiği de iddia ediliyor.

Yazıda Microsoft Skydrive hizmeti sayesinde bir mesaj içerisinde yüzlerce fotoğrafı paylaşmak da mümkün olduğundan bahsediliyor. Gmail’i tamamen bırakıp Hotmail’e geçmek isteyenler ise TrueSwitch adlı aracı kullanarak tüm Gmail mesajlarını (veya sadece son 14 günün mesajlarını) yeni hesaplarına aktarabiliyorlar.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?