Houston Başkonsolosu Aydın’ın 10 Kasım Mesajı

Houston Baskonsolosluk Cemalettin Aydin 10 Kasim Mesaji

T.C. Houston Başkonsolosu Cemalettin Aydın’ın 10 Kasım Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 75. yıldönümünü idrak ediyoruz.

Askeri kabiliyeti ve dehasını siyasal başarıyla taçlandırabilen nadir liderlerden biri olan ve bu özellikleriyle tüm dünyanın takdirini kazanan Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nın başarıya ulaşması için milletimizin içindeki inanç ve azmi ortaya çıkartarak liderlik etmiş, çökmüş bir imparatorluğun küllerinden üstün özverilerle doğan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için gerçekleştirdiği inkılaplar ve belirlediği hedeflerle gücüne, azmine, istikbaline ve kabiliyetine inanan bir milleti ardında bırakmıştır.

Türkiye’nin evrensel değerler ışığında sürdürülen ve diğer milletlere rehberlik eden varoluş mücadelesi sayesinde kurulan Cumhuriyetimiz, muasır medeniyetler çizgisini aşmayı hedef almıştır. Milletimiz, Atatürk’ün önümüze koyduğu bu hedefi yakalamak ve parlak başarılara ulaşmak için gereken uzun soluklu mücadeleyi sürdürmeye hazır ve muktedirdir.

“Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” sözüyle kendisini nasıl anmamız gerektiğini gelecek nesillere en güzel şekilde ifade etmiş olan Atamızın tarihi mirasını yaşatmanın en güzel yolu, “en büyük eserim” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti güçlendirerek gelecek nesillere aktarmaktır.

Bu vesileyle, Büyük Önder Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve Milli Mücadele için kanlarını ve canlarını feda etmiş olan aziz şehitlerimizi birlikte bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.

T.C. Houston Başkonsolosluğu

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?