Houston Başkonsolosu Ferhat Alkan görevine başladı

Houston Baskonsolosu Ferhat Alkan

T.C Houston Başkonsolosu Ferhat Alkan 1 Ekim 2014 tarihi itibarıyla görevine başladı. #TRConsulHouston

 

T.C Houston Başkonsolosu Ferhat Alkan ‘ın Mesajı

Saygıdeğer vatandaşlarımız,

Türk-Amerikan toplumunun kıymetli mensupları,

Türkiye Cumhuriyeti Houston Başkonsolosu olarak görevime 1 Ekim 2014 tarihinde başlamış bulunmaktayım. Onur duyduğum bu vesileyle şahsım ve Başkonsolosluğumuz çalışanları adına sizleri en kalbi duygularımla, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

Başkonsolosluğumuzun görev bölgesi Alabama, Arkansas, Louisiana, Mississippi, New Mexico, Oklahoma, Teksas ve Tennessee eyaletlerini kapsamaktadır. Bu geniş coğrafyada yaşayan vatandaşlarımıza konsolosluk hizmetlerinin kapsayıcı, etkin, hızlı ve kendini yenileyen biçimde sunulması önceliğimiz olacaktır. Konsolosluk hizmetlerimizin ABD genelinde ve görev bölgemiz özelinde daha nitelikli hale getirilmesine ilişkin olabilecek görüşlerinizi ve önerilerinizi öğrenmekten de her daim memnuniyet duyacağız.

Enerji, sağlık, bilim, ticaret ve eğitim başta olmak üzere ABD’nin bu alanlarda öndegelen eyalet ve şehirlerinin yeraldığı görev bölgemizde, ülkemizin tanıtımı, menfaatlerinin korunması ve ilerletilmesi, vatandaşlarımızın hak ve çıkarlarının gözetilmesi hedefiyle, sizlerin de desteğiyle var gücümüzle çalışacağımızı belirtmek isterim.

Sizlerle tek yürek olarak, el ele ve gönül gönüle çalışarak birlik ve bütünlüğümüzü pekiştireceğimize, ülkemizin ve sizlerin ABD’deki görünürlük ve etkinliğinin bu sayede her alanda daha da güçleneceğine olan inancımız tamdır.

Başkonsolosluğumuzu eviniz olarak görmenizi, kapılarımızın sizlere her zaman açık olduğunu, ülkemizin ABD’deki asli temsilcileri olarak görüş, öneri ve çalışmalarınızla bizlere destek olmanızı beklediğimizi özellikle ifade etmeliyim.

Sizlere en derin sevgi ve iyi dileklerimle saygılarımı sunuyorum.

Ferhat Alkan

Başkonsolos

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?