HTC’den üç telefon birden

BARCELONA – Cep telefonu devlerini ağırlayan Mobile World Congress’te birbirinden çarpıcı ürünler bir bir ortaya çıkıyor.

Bu ürünlerden biri de HTC’nin bugünkü etkinlikte tanıttığı yeni telefon serisi HTC One oldu.

4.7 inç’lik dev ekranıyla dikkat çeken ve 8 megapiksel dahili kamera kullanan HTC One X, 1080 piksel çözünürlüğünde görüntü alabiliyor. 1.5 GHz LTE Qualcomm Snapdragon S4 işlemci kullanan ve Android’in en yeni sürümü Ice Cream Sandwich işletim sistemi altında çalışan HTC One X, HTC Sence4 kullanıcı arabirimiyle geliyor.

DROPBOX İL FOTOĞRAFLAR ANINDA İNTERNETTE

Konuyla ilgili Hurriyet.com.tr’ye açıklamalarda bulunan HTC Güneydoğu Avrupa Yönetici Direktörü Nikitas Glykas, cihazın yazılımsal tarafına değindi ve şu sözleri kaydetti: “Dropbox’ı bilirsiniz. Biz, bu telefonlarla birlikte kullanıcılara Bulut Bilişim’in gücünden de faydalanmasını sağlayacağız. Şöyle ki, kullanıcılar fotoğraf çektiklerinde fotoğrafları doğrudan kullanıcının DropBox hesabına gidecek. Bu şekilde cihazınızın hafızası dolsa bile artık bu sorun olmayacak. Bu özellik HTC One’ın üç modelinde de bulunuyor.”

24 aylık süreyle kullanıcılara sunulan DropBox hizmetinin kullanıcılara verdiği depolama alanı ise 25 GB.

One serisinin fiyat aralağını da paylaşan Nikitas, sözlerini şöyle sürdürdü:”One X’in fiyatının 2 bin TL’nin üstünde olmayacağını söyleyebilirim. One S ise 1700-1800 TL arasında bir fiyat etiketine sahip olur.”

Operatörler aracılığıyla önceden olduğu gibi satışa sunulacak HTC One serisi, Mart ayı sonunda raflardaki yerini alacak.

1.5 GHz Qualcomm Snapdragon S4 işlemci kullanan HTC One S, 7.9 mm inceliğinde bulunuyor. Metal gövde tasarımıyla dikkat çeken cihazın camı, Gorilla Glass teknolojisi sayesinde çiziklere ve darbelere karşı da dayanıklı bir yapıda bulunuyor.

Diğer One modellerine göre nispeten daha alt seviyede olan ve düşük fiyatlı olması beklenen HTC One V’de Android 4.0 işletim sistemi bulunuyor ve 5 megapiksel dahili bir kameraya sahip.

[email protected]

https://www.twitter.com/selimozturk. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?