69.7 F
Los Angeles
14 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Gündem İBB’nin yeni yönetimi zabıta destek hizmet ihalesi için yetki aldı

İBB’nin yeni yönetimi zabıta destek hizmet ihalesi için yetki aldı

İBB’nin 2017 yılında açtığı “30 Aylık Nitelikli Zabıta Destek Hizmeti” ihalesi 178 milyon 992 bin 590 TL bedel karşılığında Güven Sosyal ve Destek Hizmetleri Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne verildi. Firma ile imzalanan 30 aylık sözleşmenin süresi 30 Eylül 2019 tarihinde doluyor. İBB Zabıta Destek Hizmet Müdürlüğü’nün süresi dolan sözleşme nedeniyle “Nitelikli Zabıta Destek Hizmet Alımı” ihalesini yenilemek için yaptığı başvuru 13 Eylül 2019 tarihli İBB Meclisi’nde gündeme geldi.

36 AYLIK İHALEYE ÇIKILACAK

Mecliste oya sunulan Hukuk ve Temel Haklar Komisyonlarının ortak raporunda, Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı Zabıta Müdürlükleri’nin görev alanında bulunan hizmetlerin yürütülmesinde, kamu gücü ve otorite yetkisinin kullanılmasını gerektiren işler dışında kalan “yıkım, iş makinesi ve araç-gereç kullanma, taşıma, teknik hizmetler” gibi yardımcı hizmetlerin görülmesi için 36 ay süreli “Nitelikli Zabıta Destek Hizmeti Alımı” ihalesi düzenlemek üzere ilgili müdürlüğe yetki verilmesi uygun bulundu. Karar oy birliği ile kabul edildi. Önümüzdeki günlerde ihalenin tarihi belirlenerek kamuoyuna duyurulacak.

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

170,129BeğenenlerBeğen
12,502TakipçilerTakip Et
583TakipçilerTakip Et
7,760TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone