İbrahim Tatlıses Ayşegül Yıldız ile evlendi

İbrahim Tatlıses, 11 yıldır beraber olduğu Ayşegül Yıldız ile dün akşam tedavi gördüğü hastanede sürpriz bir nikâhla evlendi.

İbrahim Tatlıses (59) ve Ayşegül Yıldız (30), dün sürpriz bir şekilde Tatlıses’in tedavi gördüğü Maltape Romatem Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde evlendi. Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül kıydığı nikâhın şahitleri işadamı Yüksel Çağlar, Recep Aydemir ve Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim oldu.

İbrahim Tatlıses’in 13 Mart akşamı silahlı saldırıya uğramadan 5 saat önce Ayşegül Yıldız ile tartışma yaşadığı ve hayat arkadaşına “Aşkım, bugün yarın ne olacağım belli değil. Senden tek bir şey istiyorum… Ben ölürsem ne olur başka birisi ile evlenme. Seni çok seviyorum” mesajını gönderdiği biliniyordu.

Teklifi hastanede yaptı

Tatlıses, saldırının ardından ilk tedavi gördüğü Acıbadem Hastanesi’nde Ayşegül Yıldız’a evlenme teklif etti. Sağlık durumu iyiye giden Tatlıses, Yıldız’ı ailesinden istedi. Gizlilik içinde yapılan kınanın ardından Tatlıses ve Yıldız, dün saat 20.30’da, hastane odasında gerçekleşen nikâh töreniyle hayatlarını birleştirdiler.

İdo hastaneyi terk etti

İlk evliliği olan Ayşegül Yıldız, nikahta gelinlik, ikinci kez nikah masasına oturan İbrahim Tatlıses ise takım elbise giydi, sağlık sorunları nedeniyle kravat takmadı.
Bu arada babasını ziyarete gelen İdo’nun haberi duyunca hastaneyi terk ettiği iddia edildi. İdo’nun sorulara, “Haberim var nikâhtan. Kiminle evlendiğini ben de bilmiyorum. Bilmek de istemiyorum. Nikâha da gitmiyorum” yanıtını verdiği öne sürüldü.

Nikahtan notlar

* İbrahim Tatlıses’in kızı Melek Zübeyde’nin annesi Perihan Savaş, “Benim bir hafta öncesinden haberim vardı.. İki insan birbirini sevmiş ve evlenmiş. Bu saatten sonra bize bir şey demek düşmez, Allah mesut etsin” dedi.

* Tatlıses’in oğlu İdo’nun annesi Derya Tuna ise “Kendilerine mutluluklar dilerim” diyerek kısa bir açıklama yaptı.

* Ahmet Tatlıses, babası İbrahim Tatlıses’in tedavi gördüğü hastanenin kapısında gazetecilere “Bu nikah ani verilmiş bir karar değil, bir süredir konuşulan bir konuydu, şu anda babam çok mutlu ve bizde çok mutluyuz” dedi.

* Mustafa Sarıgül ise nikah sonrası yaptığı açıklamada, “Önceki gece Eyüp kardeşimiz (Eyüp Kanat, Tatlıses’in menajeri) kağıtları hazırlayıp bana geldi. Baktım kağıtlarda engel bir şey yok, nikahı kıydım” dedi.

* İbrahim Tatlıses, nikâh sonrası yanındakilere “Bulunduğum hastanenin etrafına çok rahatsızlık verdim. Mahalle halkı benim kahrımı çok çekti. Çıktığım zaman mahalledeki herkesle tek tek vedalaşacağım ve bu mahalleye konser vereceğim” dedi.

HERKES DÜN ÖĞRENDİ

Nikaha katılan Tatlıses’in yakın arkadaşı ve sanatçı Aydemir Akbaş, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı. İbrahim Tatlıses’in evlenme kararını kendisi de dahil herkesin dün öğrendiğini belirten Akbaş, “İbrahim’in içinden gelmiş. Sürpriz olmadı. İbrahim’den böyle bir şey bekleyebilirdim. Sağlık durumu çok iyi. Yakında Almanya’ya gidecek. Belki Amerika’ya da gidecek. Sağlık durumu 10 numara. Gayet güzel konuşuyor, yürüyor, şarkı söylüyor, daha ne istiyorsunuz? Nikahta davetli yoktu. Hep çalışanları ve sevdiği birkaç arkadaşı vardı” diye konuştu. Tatlıses’in yılbaşında hastaneden çıkacağı ve balayına gidip gitmeyeceği yönündeki soruları da cevaplayan Akbaş, “Yılbaşında hastaneden çıkacağı yönündeki haberler spekülasyon. Balayı konusu ise artık İbrahim’in sıhhati önemli. Bize her gün balayı” dedi.

“BAŞBAKANIMIZ YUVAM OLMASI GEREKTİĞİNİ İMA ETTİ”

İbrahim Tatlıses nikah sonrası yaptığı açıklama şunları söyledi:

Sayın Başbakanımızın beni ziyareti esnasında yaptığımız sohbette, Başbakanımız artık benim bir yuvam olması gerektiğini sözleriyle ima etti. Bu ima zaten düşündüğüm bir yuvayı gerçekleştirmeme sebep oldu. Bugün de bu evlilik akti için sayın başkanım Mustafa Sarıgül şeref verdiler, bu hayırlı olayı gerçekleştirdiler. Şahitlerimiz Fatih Terim ve Yüksel Çağlar dostlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Ayrıca böyle bir mutlu günü tüm dostlarımla ve beni seven halkımla paylaşmak isterdim. Maalesef ülkemizin şu andaki konjektörü buna müsait olmadığından mütevazi bir şekilde gerçekleştirmek durumunda kaldım.

Bu mutlu günümde yanımda olan ailem ve çocuklarıma, dostlarıma, ekibime ve tüm sevenlerime teşekkür ederim.

Saygılar İbrahim Tatlıses

(Ramazan EĞRİ- İSTANBUL – DHA)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?