İddialara göre masada Kılıçdaroğlu’nun istifası da var

Kemal Kilicdaroglu CHP 19. Tuzuk Kurultayi

İddialara göre masada Kılıçdaroğlu’nun istifası da var. 24 Haziran seçimlerinin ardından CHP yönetimi olağanüstü toplanıyor.

İddialara göre masada Kılıçdaroğlu’nun istifası da var

24 Haziran seçimlerinin ardından Meclis’te yüzde 22,67 oranında kalan CHP’de sular durulmuyor. AKP karşısında hüsrana uğrayan partinin yönetim kadrosu seçim değerlendirmesi yapmak üzere bugün olağanüstü toplanıyor.

Toplantının ana gündem maddesinin 24 Haziran seçimleri ve sonuçları olması beklenirken, parti yönetiminin seçim sonrası alacağı kararlar merakla bekleniyor.

Masada 22 Mayıs 2010 tarihinden beri CHP Genel Başkanlığı koltuğunda oturan Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifasının da olduğu konuşuluyor.

Ankara kulislerinde dillendirilen iddialara göre; parti yönetiminin olağanüstü kongre kararı alması da ihtimaller arasında.

CHP yol arıyor

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin yüzde 31’lerdeki oyuna karşın partisinin yüzde 23’lerde kalması, CHP’yi yeni bir iç tartışmaya itti. Partililerden “hemen olağanüstü kurultay” baskısı gören İnce’nin, kararını CHP lideri Kılıçdaroğlu ile yapacağı görüşmeden sonra vereceği de konuşuluyor.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?