İki farklı Fener

Fenerbahçe’nin kadro yapısına bakıldığında kötü futbolculardan oluşmadığını ancak inisiyatif alamayan oyuncuların fazlalığını rahatlıkla görebiliriz. Yani yıldız yok! Kötü gidiş için onlarca sorun yazılabilir ama çıkış formülü aramak daha gerçekçi olur. Dün gece aslında iki farklı Fenerbahçe izledik. Sıradan diyeceğim çünkü Anderlecht gibi kötü bir takım karşısında ilk yarıda izlediğimiz Fenerbahçe ile ikinci yarıdaki Fenerbahçe arasındaki tek farkın üst üste 2 gol atmak olduğunu söyleyebiliriz. Fenerbahçe’nin eşine az rastlanan, tarifi müşkül durumu camiayı kahrediyor ama elden de bir şey gelmiyor.

Sarı-lacivertliler, hedeflerinden birbir uzaklaşmaya başlarken dün de Anderlecht karşısında artık alıştığımız bir futbol oynamasını garipsemedik. Sarı-lacivertliler ilk yarı ateşte yeni yeni şekillenmeye başlamış bir cam parçası gibi yumuşacık, hem keskin hem kırılgan bir görüntü verdi. Halbuki bu kırılganlığı muhafaza eden güçlü, katmanlı bir derinliğe sahipti Fenerbahçe. Kanatlar işlemiyor ama dün merkezden yapılan her organize atakta etkili olmayı başardı. Nitekim ikinci yarı Frey ve Hasan Ali’nin golleri umutlandırmıştı ama korkak Cocu, galibiyet golü aramak yerine yaptığı değişikliklerle adeta pişmiş aşa su kattı.

Benzia ile Slimani’yi çıkarırsan beraberliğe yattığını anlayabiliriz. Tıpkı rakip teknik adam Vanhaezebrouck gibi! Cocu ile bu iş nereye varır bilemeyiz. Voltaire de ölüm döşeğindeyken şeytanı reddetmesini isteyen rahibe, “Bak dostum giderayak düşman edinmek istemem” demiş. Comolli-Cocu ikilisinin durumu gibi. Yeni Fenerbahçe umut vermiyor ama Başkan Ali Koç’un Cocu ısrarı sürüyor. Dün gecenin Fenerbahçe adına en olumlu tarafı 2-0 geriye düştüğü maçı beraberlikle bitirmesi oldu.

Yazarın Diğer Yazıları

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?