İki Microsoft efsanesi ölüyor

Microsoft, Windows 8 ile birlikte yıllardır vazgeçmediği, efsane iki markasını tarihe gömebilir.

Konuyla yakından ilgili kaynakları olan The Verge sitesinin haberine göre, atılacak en büyük adımlardan birisi “Windows Live ID” markasının yerini daha yalın olan “Microsoft Account” markasına bırakması. Bu işlem bu şekilde devam edecek ve çoğu uygulama ve servisin isminde yer alan “Windows Live” markası kaldırılacak. Mesela şu an ismi “Windows Live Resim Galerisi” olan servisin ismi Windows 8’de sadece “Resimler” olacak.

Değişecek isimlerin kısa bir listesini aşağıda görebilirsiniz:

-Microsoft Account (Hesabı) (Windows Live ID)

-Posta (Windows Live Posta)

-Takvim (Windows Live Takvim)

-Kişiler (Windows Live Contacts)

-Resimler (Windows Live Resim Galerisi)

-Müzik (Zune Music Player)

-Video (Zune Video Player)

Ancak Microsoft’un Windows 8 ile öldürmeyi planladığı tek marka Windows Live olmayacak, The Verge’de yayınlanan habere göre Microsoft, Windows Live ile birlikte, yıllardır kullandığı Zune markasını da tarihe gömmeye hazırlanıyor. Windows 8 ile birlikte Zune markası tarih olacak, tüm müzik ve video dağıtım kanallarını “Xbox Live for Windows” markası altında toplanacak. The Verge, Windows 8 Kullanıcı Önizlemesi’nde bütün Windows Live ve Zune isimlerinin kaldırılmayabileceğini fakat final sürümünde bu markaların tamamen kaldırılacağını iddia ediyor.

Microsoft’un kafa karıştırıcı ve gereksiz uzun isimler yerine, servislerinde amacına uygun isimler kullanması isabetli bir karar olmuş gibi görünüyor. Tabi sonkararı, her zaman olduğu gibi, yine Windows kullanıcıları verecek…. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?