İki yıl nezarette unutuldu

ABD’nin New Mexico eyaletinde 2005 yılında alkollü araç kullanmaktan gözaltına alınan Stephen Slevin, avukat tutmasına izin verilmeden iki yıl boyunca hapis yattı. 2007’de özgürlüğüne kavuşan Slevin’e dün 22 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verildi.

Dona Ana bölgesinde Ağustos 2005’te gözaltına alınan 58 yaşındaki Slevin, Mayıs 2007’ye kadar küçük bir hücrede tutuldu. 22 ay boyunca gardiyanların ilgilenmediği, saçı sakalı birbirine karışan Slevin’in dünyailebağlantısı kesildi.

Avukat tutmasına izin verilmeyen Slevin, CNN televizyonuna, “Gardiyanlar her gün yanımdan geçip gitti ve çürümemi izledi” dedi. Neredeyse iki yılın ardından serbest bırakılan Slevin, soluğu mahkemede aldı.

DİŞİNİ KENDİ ELİYLE ÇEKTİ
Kendisiyle hiç ilgilenilmediğini, sağlık ihtiyaçlarının karşılanmadığını anlatan Slevin, bir keresinde dişçiye gitmesine izin verilmediği için dişini kendi eliyle çekmek zorunda kaldığını söyledi.

Sante Fe bölge mahkemesi, travma sonrası stres bozukluğuyaşayan ve depresyon hapları kullanan Slevin’e, 22 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verdi. Slevin böylece, ABD’de bir insan hakları davasında en yüksek tazminata hak kazanan kişi oldu.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?