Il Giornale ODTÜ’yü kıskandı

İtalyan Gazetesi “Il Giornale”, bugün açıklanması beklenen “Dünyanın en iyi 100 üniversitesi” sıralamasına Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin (ODTÜ) 96’ncı sıradan girdiğini iddia ederek, “İtalyan üniversiteleri sınıfta kaldı. Türkler bile bizi solladı. Ankara ODTÜ, ilk kez listeye girdi. Ama bu prestijli üniversite akademik performansıyla eğitimde lider Amerikalıları da hayran bırakıyor” dedi.

“The Times Higher Education World Reputation Ranking 2012” değerlendirme listesiyle ilgili geniş bir haber yayınlayan gazete, “Asırlardır en prestijli üniversiteler ülkemiz İtalya’da kuruldu. Ama modern çağda artık ilk 100 üniversite arasına giremiyoruz. Türkiye bile bizi solladı” yorumunda bulundu.

Kampusta göl bile var!

İtalyan gazetesi “Ancak dürüst olursak ODTÜ’nün hakkını vermek gerek. Çünkü bu Ankara üniversitesini Amerikalılar bile gıptayla izliyor. Bünyesinde 5 fakülte ile 44 akademik branşı var, 98 master, 62 doktora programı bulunuyor. Tabii bir de kampus alanının büyüklüğü ve içerisinde gölü olduğunu hatırlatırsak ODTÜ’nün neden ilk 100 üniversite arasına sonlardan da olsa girdiğine kıskanarak şaşmamak gerek” eklemesi yaptı.. (Hürriyet)

  • ETİKETLER
  • il
Önceki haberKâbusları hızlı tren
Sonraki haberAy’a Rus gidecek
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?