İngiliz başbakanın duvarındaki tablo

İngiltere Başbakanı David Cameron, restorasyonun ardından resmi konutuna ilk kez bir fotoğrafçı kabul etti. Cameron salonuna, The Economist dergisinin kendisini Mohikan saçlarıyla tasvir ettiği kapağını asmış.

Stoddart, resmi fotoğrafçıların giremediği evde 7 gün boyunca Cameron ve ailesini görüntüledi. Cameron, başbakanların resmi konutu olan Londra’nın Downing Caddesi’ndeki 10. Numaralı eve sığamayınca, tıpkı geçmiş başbakanlardan Tony Blair gibi yan daire olan 11 Numara’ya taşınmıştı. Cameron’un ağustos ayından bu yana üç çocuğu ve eşiyle yaşadığı evin dikkat çeken unsurları şunlar:

1- Cameron, Ağustos 2010 tarihli The Economist Dergisi’nin kapağını çerçeveletip duvara asmış. “Radikal Britanya” başlıklı kapakta Cameron hükümeti “Batı’nın en cesuru” diye övülüyordu. Cameron ise İngiliz bayrağı renklerinde Mohikan saçıyla kapakta.

2- Dünyada birçok siyasetçi Twitter gibi siteleri aktif olarak kullanırken, Cameron’ın basit bir cep telefonu modeli tercih ettiği görülüyor.

3- Daily Mail Gazetesi, mutfak gereçlerinden televizyona dek fotoğraflardaki herşeyin markasını yazdı. Bazı okuyucular “ürün yerleştirmesi” ile reklam yapıldığını öne sürdü.

21- Dolap – 3600 TL

22- Aydınlatma- 715 TL

23- Dolmakalem ve tüpleri- 170 TL

24- Kanepe- 11.370 TL

25- Sandalye- 4360 TL

26- Kitaplık- 1900 TL

27- LCD TV 399 Sterlin- 1140

28- Economist kapağı.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?