İngiltere’den Türkiye’ye mülteci gönderme planına Öztrak’tan tepki

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss’ın yasa dışı göçmenleri Türkiye’ye gönderme planına tepki gösterdi. Türkiye ile aynı kredi notuna sahip olan ülkelerin tablosunu paylaşan Öztrak, “Türkiye’yi Ruanda ile aynı lige düşürenler, muhataplarımızın cüretini artırıyor. Ama az kaldı. Devlet, devlet gibi yönetilecek.” dedi.

İngiltere’den Türkiye’ye mülteci gönderme planına Öztrak’tan tepki

İngiltere‘de Dışişleri Bakanı Liz Truss’ın başbakan olması halinde yasa dışı göçmenleri Ruanda’nın yanı sıra Türkiye’ye de gönderme planı yaptığı yönündeki haberlerin dış basında yer alması muhalefetin tepkisini çekmişti. Bir tepki de CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak’tan geldi.

“BU CÜRETİ NEREDEN ALIYOR?”

Sosyal medya hesabından Türkiye ile aynı kredi notuna sahip olan ülkelerin tablosunu paylaşan Öztrak, şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’ye çöplerini gönderen İngiltere Dışişleri Bakanı, mültecilerini Ruanda ile beraber Türkiye’ye gönderme cüretini nereden alıyor? Cevabı tabloda. Türkiye’yi Ruanda ile aynı lige düşürenler, muhataplarımızın cüretini artırıyor. Ama az kaldı. Devlet, devlet gibi yönetilecek.”

İngiltere'de tepki çeken planda yeni iddia: Göçmenler Ruanda'yla birlikte Türkiye'ye de gönderebilir İlginizi Çekebilir İngiltere’de tepki çeken planda yeni iddia: Göçmenler Ruanda’yla birlikte Türkiye’ye de gönderebilir İngiltere'nin göçmenleri Türkiye'ye gönderme planı hükümeti ikiye böldü İlginizi Çekebilir İngiltere’nin göçmenleri Türkiye’ye gönderme planı hükümeti ikiye böldü

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?