ioncube Kırma, ioncube Loader, Çözme

ioncube Kırma, ioncube Loader, Çözme. Bazı scriptler ioncube şifreleme ile şifrelenir özellikle fonsiyonel lisanslama sayfası.

ioncube Kırma, ioncube Loader, Çözme

Bu yazımızda sizlere birçok kişinin kandığı bir durumu anlatacağım. Bazı scriptler ioncube şifreleme ile şifrelenir özellikle fonsiyonel lisanslama sayfası. Bunun nedeni kullanan kişilerin açıp kendilerinin istediğini gibi binlerce sitede kullanmalarını önlemektir.

Tabi ki biz Türk ler beleşi severiz .. bu nedenle birçok yol kullanılmakta .Yol dediğimde bu şifreyi çözebilmek için arayışlar. Öncede Base64 ile şifrelenirdi ve artık o çözülebilmekte ama İoncube nick:) aslında çözen var türk çözende var da nadir .Eğer ben çözerim diyen var ise buyursun çözene hediye vereceğim ..

Bu yazımızda “ionCube nedir, ionCube ne işe yarar, ionCube kırmak mümkün mü, ionCube encoder var mıdır?” gibi soruları ele alacağız.

ionCube ile ilgili bilgisi olmayan çok az webmaster vardır. Her yerde duyup da ne olduğunu bilmeyenler de yok değil…

ionCube Nedir?

ionCube, kısaca şifreleme yöntemidir. “ionCube ne işe yarar” sorusunun cevabını site kurulum işleri ile ilgilenenler bilir…

Dosya şifrelemek için kullanılan ionCube, algoritması ile kodları decode ederek şifreler. Buradaki amaç, özellikle ücretsiz olarak paylaşılan tema, yazılım yahut eklentilerin kodlarının kırılmasını engellemektir. Çünkü ücretsiz paylaşımlarda genellikle kodların arasında reklam bulunur.

Kodların yazarı, yazılım için ücret almaması karşılığında sitesinin reklamını link olarak bulundurur.

Bunun için webmaster arkadaşlarımız İoncube Kırma Programı , ioncube Nasıl Çözülür , İoncube Çözme Programı , İoncube Şifreyi Kırma gibi farklı yollardan googlede arama sayfasını kullanırlar. Aramalardan elde edilen sonuçlar ya virüslü çalışmayan bir program yada içerisinde keygloler yüklü bir dosya Yani şuanda öyle bir program yok. Yok dediysek varda Türk yapımı var. Varda 5.000 $ almak isteyen rus sitelerinde araştırabilirler ha bu arada kırması sayfa başı 15 $ işine yarayan olur ise bu bilgiyide verelim:)

ionCube Kırmak Mümkün mü?

İnternet kullanıcılarının belki %90ının ionCube ile şifreleme yöntemini kıramadıklarını gördüm. Aslında ben de kırılmadığını sanıyordum. Çünkü ionCube decoder için yazılımın resmi sitesi, 5 dosyanın ionCube ile şifrelenmiş halinin orjinaline dönüştürülmesi için 10$ talep ediyordu.

Yani her dosya için 2$ istenen bir şifreleme yönteminin kırılmasının güç olması, en azından benim ayağıma kadar düşmemesi gerektiğine inanıyorum. Geçen gün, hiç araştırmıyor olmama rağmen ionCube decoder programı ile karşılaştım.

“Bu Ruslar cidden çalışıyor” dedim. Fakat bir an duraksamadan sonra, insanların bu iş için para verdiğini düşündüm. Belki ionCube kırma işlemi için geliştirilen bu program, yazılımcısının bir hatası olarak internette elden ele dolaşıyor olabilir fakat yazılımın resmi sitesinde bu işin ücretli bir şekilde yapılıyor olması daha da üzdü beni.

Sözün özü, birçok tasarımcı arkadaşlarımız temalarının footer kısmını ionCube ile şifreliyor ve yaptıkları işlemin geri çevrilemez olduğunu düşünüyor. Fakat hiç de sandıkları gibi değil. 1 ay önce benim elime geçen bir program, benden önce kim bilir kaç kişinin eline geçmiştir, kaç kişi emek verilip eklenen linkleri footer yahut farklı bölümlerden kaldırmıştır varın siz düşünün.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?