iPad 3 işte böyle olacak

iPad 3’le ilgili tüm söylentileri aldık, değerlendirdik ve ortaya işte böyle bir iPad 3 çıktı.

iPad 3 ile tanışmamıza çok az bir zaman kaldı, zira Apple’ın yeni jenerasyon tabletini 7 Mart’ta duyurması bekleniyor. iPad 3 hakkında şimdiye dek resmi bir bilgi verilmediğinden ve büyük bir sızıntı olmadığından, onun özellikleri hakkında kesin bir şey söylemek güç. Ancak Apple’ın attığı adımlara bakarak iPad 3’ün hangi özelliklere sahip olacağını kestirmek mümkün. İşte bunlardan bazıları:

3D ve Retina ekran: iPad 3’ün ekran çözünürlüğünün 2048×1536’ya çıkması bekleniyor. Tabletin 3 boyutlu bir ekrana sahip olacağı da dedikodular arasında.

Siri: iPhone 4S’in en iyi özelliklerinden biri olan ses tanıma ve kişisel yardımcı işlevi Siri, iPad 3’e girebilir.

Kameralar: iPad 3’ün kamerası, iPad 2’deki 0.7MP’lik kameradan 5MP’e veya 8Mp’e yükselebilir. Böylece 1080p veya 720p çözünürlüğünde 60FPS kayıt yapabilir. Ön kameranın da 2MP’e yükseltilmesi bekleniyor.

Daha güçlü bir işlemci: iPad 2’deki çift çekirdekli 900MHz işlemci oldukça güçlü olsa da, Apple’ın Android rakipleri daha hızlı işlemcilere sahip tabletleri tanıttılar bile. Dolayısıyla Apple’ın da cihazın işlemcisinde bir geliştirmeye gitme olasılığı yüksek.

Depolama: iPad 2’nin 16GB’dan 64GB’a kadar farklı depolama seçenekleriyle sunulacağı söyleniyor.

NFC: iPad 3’ün çokluortam verilerini ve ayarları paylaşmak üzere Yakın Alan İletişimi (NFC) çipine sahip olması olası.

Pil: iPad 2’nin iki katı gücünde, 14.000 mAH’lik bir pil’in iPad 3’de kullanılacağına dair güçlü söylentiler var.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?