iPhone 4S hakkında her şey

Apple, hakkında çıkan birçok asılsız haber ve belirsizlikten sonra iPhone’un son versiyonu olan iPhone 4S’i piyasaya sürdü. Yeni nesil akıllı telefon iPhone 4S daha önceki modellerin şöhretine şöhret mi katacak yoksa beklentilerin gerisinde mi kalacak?

Imaclove Dergisi, iPhone 4s’in tüm yeni özelliklerini sizin için bir arada topladı.

İLK BAKIŞTA FARKLI GÖRÜNMÜYOR. PEKİ, GERÇEKTEN FARKLI MI? NELER EKLENDİ?

Apple A5 Dual-Core 1GHz İşlemci

Apple İOS 5

Siri

NELER AYNI KADI?

Micro Sim Kart

Ekran

Biçim Faktörü

İOS 5’in Öne Çıkan Beş Özelliği

01 iCloud

iCloud ilk bakışta farklı Apple aygıtları arasında veri transferi ve senkronizasyonunu gerçekleştiren bir depolama aygıtı olarak görünebilir. Ancak başka birçok işlevi de mevcuttur: Siz kullanmakta olduğunuz iPhone 4 cep telefonunuzu yeni versiyonu olan iPhone 4S modeli ile değiştirmek istediğinizde eski cep telefonunuzdaki tüm verileri veri kaybı korkusu yaşamadan ve bilgisayarınız üzerinden gerçekleştirmenize gerek kalmadan yeni cep telefonunuza aktarabilirsiniz.

Cep telefonunuz bir kablolu ağa bağlı ise e-mail, belgeler, hesap bilgileri, fotoğraflar ve diğer farklı ayarlar iCloud’a aktarılabilecek. Bundan daha önemlisi telefon hafızasında oldukça fazla yer kaplayan uygulamalar, müzik dosyaları ve apps ve books 5GB olan limitinize dahil edilmeyecek. Photo Stream uygulaması herhangi bir yerde cep telefonunuzla çektiğiniz bir resmi otomatik olarak iCloud’a yükler ve kablosuz internete bağlı olan diğer Apple İOS cihazlarınızda görüntüleyebilmeyi mümkün kılar. Photo Stream çektiğiniz son 1000 resmi kaydetme (yeni resimler 30 gün muhafaza edilir) ve daha sonra Camera Roll ya da bir albüme kaydedebilme imkanı sunar.

02 Kamera

iOS 5 iPhone 4S’de bulunan güçlendirilmiş sensör sayesinde kamera uygulamalarına birkaç tanesini daha ekledi. Kilit Aç ekranındaki kamera kısa yolunu kullanarak kaçırmak istemediğiniz anları yakalamanız artık mümkün. HDR fotoğraflama özelliğinin yanı sıra sağladığı 3×3 tablo özelliği ile fotoğrafını çekmek istediğiniz nesneyi çerçevelemeniz mümkün. Fotoğraf düzenleme ise İOS 5’in sunduğu bir diğer özellik.

03 Bildirimler

Pop-up bildirimlerin yerine şimdi ekranın üst kısmından alt kısmına doğru sıralanmış bildirimlere ulaşmak için ekranı kaydırmanız yeterli olacaktır.

Eğer pop-up bildirimleri kullanmak sizin için daha cazipse Bildirim Merkezi’ndeki Bildirimler seçeneğinden gerekli ayarları yaparak pop-up bildirimlerini bu özel formatta almanız halen mümkün. Eğer bu seçeneği kullanmazsanız bildirimler ekranın üst kösesinden başlıklar şeklinde listelenecektir.

04 Hatırlatmalar

Hatırlatmaların sevdiğimiz yanı konum tabanlı olarak servis veriyor olmasıdır. Hatırlatıcınızı nasıl kurduğunuza göre belirlediğiniz saatte belirlediğiniz bir yere vardığınızda ya da bir yerden ayrıldığınızda size hatırlatma yapabilir. Ayrıca iCloud ile birçok Apple aygıtı ile senkronize olabilir. iPad’inizi evde unutmanız halinde iPhone’unuz ile aynı hatırlatma bildirimini almanız mümkün.

05 Twitter

İOS 5’e entegre edilmiş Twitter ile Kamera, Maps ve hatta Safari gibi uygulamalardan direkt olarak twit atmanız ve hatta kişi kartlarındaki e-mail adresleri ile Twitter hesaplarını ilişkilendirmeniz mümkün. Böylelikle onlara Twitter üzerinden ulaşabilir ve kişi kartları aracılığıyla onlara Twit gönderebilirsiniz. Ayrıca gelen Twitleri görmenizi mümkün kılacak bir uygulama da İPhone 4S de mevcut.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?