iPhone 4S’in 5 eksiği

iPhone 4S birçok yenilik getirmiş olabilir ama bu 5 şey halen eksik…

Yığınla söylenti boşa çıkmış gibi görünüyor

Dün tanıtılan yeni iPhone 4S, çift çekirdekli işlemci, daha iyi kamara, ses tanıma özelliği gibi birçok önemli geliştirmeye sahip. Ancak yine de büyük bir kitle, iPhone 4S ile hayal kırıklığına uğramış gibi görünüyor. İşte iPhone’da sayısız dedikodusu yapılan ama gerçeğe dönüşmeyen 5 hayal kırıklığı:

1)  4 inç, uçtan uca veya kavisli bir ekranı yok

2)  iPhone 4S’in 3.5 “retina” ekranının iPhone 4’ünkinden bir farkı bulunmuyor. Ancak o günden beri rakip Android cepler, ekranlarını büyütmüş bulunuyor. Uçtan uca veya kavisli cam tasarımları ise başka bahara kalmış gibi görünüyor.

3) Yeni tasarım yok . iPhone 4S “Dışı aynı, içi daha iyi” cümlesiyle tanıtıldı. Farklı bir tasarım veya projektör özelliği beklentileri ise havada kaldı.

4) 4G yok

Apple’ın bu sonbaharda 4G destekli bir cep tanıtacağı dedikoduları yapılıyordu. iPhone 4S, iPhone 4 gibi 3G destekli bir telefon. Bununla birlikte Apple, iPhone 4S’in maksimumu HSDPA veri hızını 4G benzeri 14.4mpbs’ye çıkarmış bulunuyor.

5) Sprint’e özel telefon yok

iPhone’un Sprint’e özel çıkacağına inanılmasıydı. Ancak Apple, ABD’nin önde gelen iki büyük mobil şirketini bırakıp üçüncüyle özel bir anlaşma sağlamadı.  (Chiponline)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?