Iphone telefonlarından Facebook Kullananlar Dikkat !!

Almanya, Facebook’u uyardı!
“Facebook, telefon üzerinden siteye girenlerin, kayıtlı numara ve bilgilerini izinsiz ele geçirip kaydetmeyi kesmeli!”

Almanya Tüketiciyi Koruma Bakanı Ilse Aigner, sosyal paylaşım sitesi Facebook’a, “kişisel bilgileri saklamaya son vermesi” uyarısında bulundu. Haftalık haber dergisi Focus’a konuşan Aigner, Facebook’un kullanıcı bilgilerinin gizliliğine ilişkin politikasını sert biçimde eleştirerek, sitenin kanunları çiğnediğini savundu.

Facebook’un, bu paylaşım sitesini kullanmayan kişilerin de şahsi bilgilerini üyelerinin iPhone telefonlarından elde ederek sakladığını belirten Aigner, “bu sitenin parasal gelirlerinin bir kısmının hukukun çiğnenmesiyle elde edilip edilmediği” sorununun gündemde olduğunu ifade etti.

Facebook’un, kullanıcıların telefonlarında kayıtlı olan diğer telefon numaralarını ve benzeri bilgileri topladığını kaydeden bakan Aigner, sitenin böylece, sahibinden onay almadan, o kişinin telefon numarasını ele geçirmiş olduğunu ifade etti. Hamburg veri koruma ofisi, Facebook’a karşı geçen hafta, bu siteyi kullanmadığı halde şahısların kişisel bilgilerine bu site üzerinden ulaşılabilmesine ve bu mağdurların buna müdahale edememesine karşı yargı yoluna başvurmuştu.

AA

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?