iphone X

iPhone X satışı ABD’de başladı. ABD’li teknoloji devi Apple’ın son akıllı telefon modeli iPhone X’in satışı ülkede başladı.

iPhone X satışı ABD’de başladı

San Francisco

Müşteriler, iPhone X modelini satın almak için California eyaletindeki Palo Alto Apple mağazası önünde saatler öncesinde kuyruklar oluşturdu. Kapıyı Apple CEO’su Tim Cook açtı.

ABD’li teknoloji devi Apple’ın son akıllı telefon modeli iPhone X’in satışı ülkede başladı. Müşteriler, iPhone X modelini satın almak için California eyaletindeki Palo Alto Apple mağazası önünde saatler öncesinde kuyruklar oluşturdu. Kapıyı Apple CEO’su Tim Cook açtı.

New York

ABD’li teknoloji devi Apple’ın son akıllı telefon modeli iPhone X’in satışı ülkede başladı.

Şirketin ilk iPhone modelinin üzerinden 10 yıl geçmesinin ardından piyasaya sunulan iPhone X’e müşteri talebi yoğun oldu.

New York’un ünlü “Fifth Avenue” caddesindeki Apple Store’un önündeki binlerce kişi, mağazanın yerel saatle 08.00’de (TSİ 15.00) açılmasını bekledi.

Yüzlerce kişi dün geceden mağazanın önünde sıraya geçtiklerini belirtirken, müşterilerden bir çoğu geceyi getirdikleri sandalyeler üzerinde veya uyku tulumlarıyla kartonların üzerinde uyuyarak geçirdiklerini dile getirdi.

Mağazanın açılmasıyla içeri alınmaya başlanan müşteriler, Apple müşteri temsilcileri ve satış elemanları tarafından alkışlanarak içeri alındı.

En pahalı iPhone, iphoneX

Apple’ın iPhone X modeli, şirketin şu ana kadar piyasaya sürülen en pahalı akıllı telefonu olarak öne çıkıyor.

Ön ekrandaki fiziksel ana menü tuşunun kaldırıldığı ve ön yüzeyinin neredeyse tamamının 5,8 inch (14,7 cm) ekranla kaplı olduğu iPhone X, “FaceID” (yüz tanıma), kablosuz şarj edilebilme özelliklerine ve 12 megapiksel dual arka kameraya sahip.

iPhone X’in 64 GB’lık modeli 999 dolardan (3 bin 867 Türk lirası), 256 GB’lık modeli de bin 150 dolardan (4 bin 451 Türk lirası) satışa sunuluyor.

300’den fazla iPhone X çalındı

Bu arada, ABD’nin San Francisco şehrinde iPhone X yüklü bir UPS posta aracının soyulduğu bildirildi.

Yerel haber kaynaklarına göre, aracın içerisinde ön sipariş veren müşterilere götürülen 300’den fazla iPhone X’in çalındığı belirtildi. Yetkililer, çalınan malların değerinin yaklaşık 370 bin doları (1 milyon 432 bin TL) bulduğunu ifade etti.

Apple çalışanı kovulmuştu

Piyasa sunulmadan önce sır gibi saklanan iPhone X, geçen hafta bir Apple mühendisinin kovulmasına neden olmuştu.

Apple’ın Kaliforniya’daki Cupertino merkezinde çalışan Ken Bauer adlı mühendis, kızı Brooke Amelia Peterson’u iş yerine davet ettikten sonra kendisine incelemesi için iPhone X’i vermişti.

Merkezin yemekhanesinde iPhone X’i inceleyen Peterson, ürünle ilgili çektiği bir görüntüyü kendi YouTube sayfasına koymuş ve sadece dakikalar içerisinde on binlerce ziyaretçi çekmişti.

Apple, olayın öğrenilmesinin ardından Bauer’ın işine son vermiş, Peterson da özür dilemişti.

Washington

Dünyanın en değerli şirketi konumunda bulunan ABD’li teknoloji devi Apple’ın piyasa değeri 900 milyar dolara ulaştı. Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone X bugün piyasaya sürüldü. Müşteriler, iPhone X modelini satın almak için Washington’ın Georgetown bölgesindeki Apple Store mağazası önünde saatler öncesinde kuyruklar oluşturdu.

ABD'de iPhone X satışı başladıhttps://www.alaturkaonline.com/iphone-x-satisi-abdde-basladi

Posted by Alaturka Online on Friday, November 3, 2017

iPhoneX için günler öncesi sıraya girdiler

Palo Alto

ABD’nin California eyaleti Palo Alto kentinde 3 Kasım sabahı satışa sunulacak Apple’ın merakla beklenen yeni ürünü iPhoneX’i almak için sıraya giren yüzün üzerinde kalabalık gece soğuna aldırmadan sabah kapıların açılmasını bekliyor.

Her Apple etkinliğinin ardından satışa çıkacak olan yeni iPhone telefonlarını almak için meraklılar, bir gün öncesinden Apple mağaza önünde portatif sandalye, battaniye ve uyku tulumlarıyla gecenin soğuna aldırmadan sırada bekliyor.

Bu senenin ilk sırasında ise David Casarez isimli alıcı yerel saat ile Salı akşamı saat 21.30’dan itibaren beklediğini söyledi. David Casarez (25), ”Buraya iPhone 10’u almak için geldim. Geldiğimde benden başka kimse yoktu. Yarın için şu an burada bekleyenler çok heyecanlı olduğunu düşünüyorum. Hazırlıklı gelmiş olsak da dün gece çok soğuktu. Umarım bu gece daha iyi olur.” şeklinde konuşan Casarez, sırada beklerken yeni arkadaşlar edindiğini dile getirdi.

İkinci sırada yer alan Kathy Jen, ”iPhone 10 için buradayım. Gece soğuk ama beklemeye değer. Uyku tulumlarımız yanımızda.” dedi.

Bazıları ise çocuklarıyla gelirken kimi zaman yerlerine onları bıraktıkları görüldü. Sabah saat 8’de açılacak olan Palo Alto Apple mağazasını geçen sene Palo Alto’da yaşayan Apple’ın CEO’su Tim Cook açmıştı.

 

Reklamlar

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?