İran Devrim Muhafızları Komutanı, BM’de Trump’a gülünmesini yorumladı: ABD’ye yönelik tecridin arttığı mesajıydı

Fars haber ajansına konuşan Caferi “Dün kahkaları gördünüz ve duydunuz. Bu alayın verdiği mesaj, yanılsamanızın parçalanması ve ABD’ye yönelik tecridin artmasıydı. Bu büyük bir siyasi rezaletti” dedi.

Trump dünkü konuşması sırasında kendisinden önceki yönetimlerden daha başarılı olduklarını söylemiş ve sözleri salonda gülüşmelere ve homurdanmalara sebep olmuştu.

ABD Başkanı ” Benim yönetimim altında ABD, tarihinde en fazla gelişmeyi kaydetti. (Salondan gülüşmeler ve homurdanmalar) Bu tepkinizi beklemiyordum. (Gülerek) Ama olsun. ABD’nin ekonomisi gelişiyor. Güvenliğimizi gittikçe arttırdık. Askeri gücümüzü en güçlü hale getirdik. ABD daha güçlü, daha güvenli, daha zengin bir ülke. İki yıl önce ben göreve başlamadan öncesine kıyasla. Biz bunları sadece ABD halkı için değil dünya için yapıyoruz. Ulusların komşularının haklarını koruduğu ortamlarda, güvenlik, barış ve özgürlük yükselişte olur” ifadelerini kullanmıştı.

​’ABD DÜNYADAKİ ZULMÜN SEMBOLÜDÜR’

Caferi ayrıca Trump’a  “İran ve bölge halkının senin bütünüyle yanlış ve saçma iddialarını güldüğünden emin olabilirsin ancak uzaktan onların kahkahalarını duyamıyorsun” dedi.

Caferi açıklamasında ” ABD, dünyadaki zulmün sembolüdür. Ezilenler ve özgürlük arayanlar onlara karşı birleşiyor” ifadelerine yer verdi.

Trump ve İran Cumhurbaşkanı dün BM Genel Kurul kürsüsünden atışmış, Trump İran’ı daha fazla yaptırımla tehdit ederken Ruhani ABD Başkanı’nı üstü kapalı oalrak ‘zzyıf zeka sahibi olmakla’ suçlamıştı.

Ruhani “Çok yanlılığa karşı çıkmak bir güç işareti değildir. Tersine, bu zayıf zekanın bir belirtisidir. Bu, karmaşık ve birbirine bağlı bir dünyayı anlama konusudaki yeteneksizliği ele verir” demişti.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?