İstanbul Havalimanı’ndan kademeli olarak kalkış uçuşları başladı


Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Havalimanı’ndan kademeli olarak kalkış uçuşlarına başladı. İstanbul Havalimanı’nda açıklama yapan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Şu an New York uçağı indi ve New York uçağı kalktı. TK-01’i yolladık. Arkasından Miami, Houston’u kaldırdık. Peşinden Londra, Atlanta uçağı kalktı. Uçaklar sırayla geliyor ve gidiyor” diye konuştu.

İstanbul Havalimanı’ndan kademeli olarak kalkış uçuşları başladı

İlker Aycı, İstanbul Havalimanı’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu. Aycı, İstanbul Havalimanı’nda kalkış uçuşlarının da başladığını belirterek, şunları söyledi:

* Özellikle geniş gövdelerimizi kaldırdık ve yolladık. Rotasyonu burada sağlayabilmek için özellikle park yerlerini açmamız gerekiyor. Şu anda 1 pistimiz açık ve onun başında de-icing yapıyoruz.

* Uçakları tek tek çıkarttık, uçurmaya başladık. Şu an New York uçağı indi ve New York uçağı kalktı. TK-01 yolladık. Arkasından Miami, Houston’u kaldırdık.

* Peşinden Londra, Atlanta uçağı kalktı. Uçaklar sırayla geliyor ve gidiyor. Sabaha kadar 60 uçaklık park yerini temizleyeceğiz ve açacağız. DHA

Sivil Havacılık'tan İstanbul Havalimanı kararı: NOTAM uzatıldı İlginizi Çekebilir Sivil Havacılık’tan İstanbul Havalimanı kararı: NOTAM uzatıldı

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?