İstanbul Kumpir’i New Jersey’e taşındı

İstanbul Kumpir'i New Jersey'e taşındı
Türk nüfusunun kalabalık olduğu New Jersey’in Paterson şehrinde bir Türk girişimci kumpir satmaya başladı.

Amacının İstanbul Kumbir’ini Amerika’ya getirmek olduğunu ifade eden genç girişimci Eda Şahin bir ilke imza atarak Paterson şehrinde kumpir yapmaya başladı. Çok sayıda Türk restorantının bulunduğu Paterson’da kumpir yapmaya başlayan Şahin insanların yoğun ilgisinden memnun.kumpir

Türklerin yanı sıra Arap müşterilerin kumpire çok ilgi gösterdiğini söyleyen Türk girişimci günden güne kumbire olan ilginin artacağını belirtti. Paterson şehrinde Yayla Pastanesi’nde başlattığı ‘Eda Kumpir’ ile birçok genç yatırımcıya örnek olacağını belirten Şahin bazı okulların kumpir günleri başlattığını söyledi.

‘Özellikle öğrencilerin öğleden sonra kumpir yemeği tercih ettiğini belirten Şahin Paterson’da hemen hemen Türk mutfağına ait birçok tadı bulabiliyorsunuz. Ama kumpiri yapan hiç olmadı. Bende özellikle çocuklarımın kumpiri çok sevmelerinden yola çıkarak bu işe girdim. Kısa sürede çok ilgi topladı. Clifton’da eğitim veren Pioneer Özel Okulu’nda Kumpir günleri başladı. İlk hafta kumpiri yiyen herkes çok beğendi. İstanbul’daki kumpir tadını New Jersey’e getirdik diyebilirim. Kısa sürede diğer okullarda da kumpir günleri başlatacağız.”şeklinde işe başlama hikayesini anlattı. Okulda öğretmenlere kumpir ikram eden Pioneer Science Academy Okul Müdürü Yunus Kuloğlu ise ilk defa öğretmenlere kumpir ikram ettikleri halde çok beğenildiğini ifade etti. Kuloğlu kumpire özellikle öğrencilerin çok ilgi gösterdiğini belirtti.

(ZamanAmerika)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?