İstanbul’a bu sabah bir şeyler oldu!

İstanbul’da bu sabah toplu ulaşım araçlarını kullanmak isteyenler kötü sürprizle karşılaştı. Haftanın ilk gününde metro, metrobüs ve otobüs kuyrukları alabildiğince uzarken toplu ulaşım araçlarına ulaşmak da başlı başına bir iş oldu. Üst geçitlerinde adım atacak yer kalmadı.

İstanbul’un çeşitli merkezlerinde bulunan Sözcü.com.tr muhabirleri toplu ulaşım çilesini yerinde görüntüledi. Bunlardan Yenibosna’da metrobüse binmek adeta çileye dönüştü. Metrobüse binmek için yaya geçidini kullanan vatandaşların görüntüsü dünyanın en kalabalık ülkesi Çin’i andırdı.

a96e6ef5-801a-463f-91d5-6143d3c2df4e

Kadıköy Metrobüs istasyonu. Fotoğraf: Sözcü

Anadolu Yakası’nda da durum buna benzerdi. Anadolu Yakası’nda da metroya binmek kolay olmadı. İstanbul Metrosu’nda kalabalık istasyonlarda birikince boş vagonlar devreye sokuldu. Uzunçayır metrobüs istasyonu girişinde kalabalık nedeniyle vatandaşlar uzun süre beklemek zorunda kaldı.

whatsapp-image-2018-10-01-at-08-28-06

Yenibosna Metrobüs istasyonu girişi. Fotoğraf: Sözcü

Öte yandan İstanbul’da aynı saatlerde araç trafiğinde yaşanan yoğunluk dikkat çekici bir şekilde yok denecek kadar azdı. Trafik yoğunluğunu saat 10.00 itibariyle 4. dereceye kadar düştü.

basliksiz-1

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?