İstanbul’da "kaçak Cumhurbaşkanı Yardımcısı" ile görüştü

Conrad Otel’de basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşme yarım saat sürdü. AA’nın haberine göre,otelden ayrılırken gazetecilere açıklama yapan Tarık Haşimi, görüşmeninamacının, Barzani’nin ABD ziyareti ve kendisinin Körfez ülkeleri ziyaretlerinin sonuçlarını paylaşmak olduğunu belirtti.

Aynı zamanda Barzani’nin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine dedeğindiklerini ifade eden Haşimi, “Barzani, Erdoğan ile görüşmelerinin verimlive faydalı olduğunu söyledi. Ben de Erdoğan ile görüşmemde aynı izlenimiedinmiştim. İnşallah doğru yönde ilerliyoruz” dedi.

Terör eylemlerine karıştığı iddiasıyla hakkında tutuklama kararı çıkartılan ve bu gelişmenin ardından Kuzey Irak’a kaçan Irak Devlet Başkanı Yardımcısı Tarık el Haşimi bu ay başında “resmi ziyaret” için Katar’a gitmiş, oradan da Suudi Arabistan’a geçmişti. Haşimi, 9 Nisan’dan bu yana Türkiye’de bulunuyor.

Barzani, Haşimi ile görüşmesinden önce Başbakan Erdoğan tarafından kabul edildi.

Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nde gerçekleştirilengörüşme yaklaşık iki saat sürdü.

Görüşmede, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan da bulundu. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?