İşte caninin deli raporu

Norveç basını, bir Türk kızı dahil, 77 kişiyi öldüren cani Anders Behring Breivik’in (32) ‘ceza-i ehliyeti’ olmadığını öne süren 243 sayfalık bilirkişi raporundan bölümler yayınladı.

Raporda yer alan bazı saptamalar böyle:

– Breivik, kendi yarattığı dünyada yaşıyordu. Virüslerden, bakterilerden, hatta radyasyondan çok korkuyordu. Sürekli, gizli güçler tarafından izlendiğine inanıyordu.

– Annesinin, başkentin dışındaki çiftliğinde yapay gübreden bomba hazırlarken, bir defasında eve geldiğinde bahçe kapısının

ardına kadar açık olduğunu gördü. Bütün gece eve gizlenmiş olabileceğini varsaydığı kameraları aradı.

– Takip edilmemek için cep telefonunu kapıyordu. Silah temin etmek için Prag’a gitmişti. “İzimi kaybetmekte ustayım” dedi. Oysa kimse onu takip etmiyordu.

– Adli tıp pskiyatrlarına göre Breivik, 2006 yılından bu yana psikoz hastalığına yakalanmıştı. İslamcılara karşı kendini büyük bir savaşın içinde görüyordu.

– Özel hayatında ise hiçbir şey yapamaz hale gelmişti. Çamaşırını annesi yıkıyor, yemeğini o yapıyordu. Geceleri uyumaz, gündüzleri yatardı. Konuşurken “ben” yerine, “biz” derdi.

– Sorgulamada kendisinden “Haçlı şövalyesi 2’nci Sigurd” diye söz etti. Tapınak şövalyelerinin ideolojik lideri olarak görüyordu kendisini. Müslümanları Kuzey Afrika’ya sürmek

istediğini anlattı.

– Breivik’e göre 2020 yılında Norveç kraliyeti sona erecekti. Bu durumda 1066 yılında ölen son Viking kralının torunları, DNA testi ile bulunabilir, tahta onlar geçebilirdi.

– 20 yaşında geçirdiği estetik operasyondan pişmandı. Çünkü bu nedenle karakteristik kuzeyli burnundan olduğuna inanıyordu.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?