İşte Eurovision şarkımız: Sazlı, sözlü ve İngilizce

Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi temsil edecek şarkı belli oldu. Söz ve müziği Can Bonomo’ya ait parçanın adı ‘Love Me Back’.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek 57’nci Eurovision Şarkı Yarışması’na geri sayım sürerken, temsilcimiz Can Bonomo’nun özel olarak hazırladığı şarkı görücüye çıktı. Söz ve müziği Bonomo’ya, düzenlemesi Can Saban’a ait olan şarkının adı ‘Love Me Back’ (Beni yeniden sev).

Performansı sırasında hayli heyecanlı olduğu dikkat çeken genç şarkıcı, girişinde Balkan ezgileri barındıran parça için Cahit Külebi’nin ‘İzmir’in denizi kız, kızı deniz/Sokakları hem kız hem deniz kokar’ dizelerinden ilham aldığını söyledi. İngilizce seslendirilen ve bir denizcinin aşk hikâyesinin anlatıldığı şarkının nakaratının Türkçe tercümesi ise şöyle: “Atla gemime bebeğim, seni uçuracağım. Beni sevdiğini biliyorsun bebeğim, yalan söyleme.Benim seni sevdiğim gibi sev ve ‘na-nina-nina’ de…”

Eleştirmenler ne dedi?
Murat Meriç (Müzik yazarı, DJ): Arka arkaya dinledim, sevdim ben. Bonomo’nun şarkıları iki ayrı hattadır; ‘Bana bir saz verin’ ve ‘Meczup’. İlki daha sazlı sözlüdür ki ona yakın bir şey bekliyordum. Beklediğim oldu. Gayet akılda kalıcı. Ama keşke Türkçe mi olsaydı? Sazlı sözlü girip İngilizce devam etmesi sonra da “Hayde!” demesi olmamış sanki. Moğollar’ın, Cem Karaca’nın, Barış Manço’nun ilk dönem İngilizce şarkılarında da benzerdir bu… Ama bence gayet başarılı.

Mehmet Tez (Müzik yazarı): Çok beğendim. Kısa zamanda güzel bir şarkı hazırlamışlar, ucuz olmamış. İçinde güzel ezgiler var. Bizim coğrafyayı kucaklayan, hoş bir şarkı olmuş. Melodisi de gayet akılda kalıcı. Yarışmada başarılı olacağını düşünüyorum.

Naim Dilmener (Müzik yazarı, DJ): Komik buldum. Hatta şarkı formunda bile görmedim. Sözler zaten Ümit Besen, “I love you, I love you, do you love me, yes I do” tadında… Ama mesela geçen seneki şarkıyı sevmiştim ben, şarkı yarı finali bile geçemedi. Eurovision bir çöplük artık, dolayısıyla kötü olması derece almayacağı anlamına gelmez.

[jwplayer config=”Alaturkaonline” mediaid=”77114″]

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?