46.7 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemİtalya’da Bossi’den öpücüklü veda

İtalya’da Bossi’den öpücüklü veda

İtalya’da ayrılıkçı Kuzey Birliği’nin lideri Umberto Bossi, partiye seçimler için verilen devlet yardımını ailesi için kullanıp skandal yaratınca yerine eski İçişleri Bakanı Roberto Maroni’nin geçmesi kararlaştırıldı.

Silvio Berlusconi’nin kurduğu üç ayrı hükümette koalisyon ortağı olan ve yüzde 8.8 oy potansiyeli bulunan Kuzey Birliği’nde yaşanan skandal Bossi’nin sonunu getirdi. Bossi’nin seçim yardımı için devlet sübvansiyonunu partide etkin rol alan ve sonradan istifa etmek zorunda kalan oğlu Renzo, eşi Manuela ve kendisi için kullanırken, Kıbrıs Rum Kesimi ve Tanzanya’da off-shore banka hesapları açtığı ortaya çıktı. Milano’da yapılan olağanüstü genel kurulda Bossi hem alkışlandı, hem de yuhalandı. Araya giren Maroni, Bossi’yi “öpücüklere boğarak” uğurladı.. (Hürriyet)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,400BeğenenlerBeğen
16,219TakipçilerTakip Et
3,502TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın