İtalya’da mağaraya dalış yapan dalgıçların hazin sonu

İtalya’nın güneyindeki Salerno kenti yakınlarında, deniz mağaralarının çok olduğu Palinuro beldesinde dalış yapan üçü erkek, biri kadın dört dalgıcın bir mağarada sıkışarak can verdikleri bildirildi. Aynı gün, Capri adası açıklarında da dalış yapan 70 yaşında Napolilinin de hayatını kaybettiği belirtildi.

İtalyan basınına yansıyan ilk haberlerde, dalış turizminin yaygın olduğu Palinuro’da içerisinin kırmızı renkte olması sebebiyle “Kan mağarası” (Grotta del Sangue)olarak anılan yerde dalış yapandört dalgıçtan uzun süre haber alınamayınca başlayan aramalar sonucunda, dalgıçların mağaranın içinde sıkıştıkları belirlendi.

Arama-kurtarma ekiplerinin çalışmaları başladıktan sonra ilk olarak 41 yaşındaki Romalı Andrea Pedroni’nin cesedine ulaşılırken, ardından 41 yaşında Londra doğumlu Romalı Douglas Rizzo’nun cansız bedeni bulundu. Kurtarma ekipleri son olarak da, 36 yaşındaki Salernolu Susy Cavaccini ile 23 yaşındaki İtalya ikametli Yunan vatandaşı Telios Panaghitios’un cesetlerini mağaradan çıkardı. Çalışmaları, limandan büyük umutla takip edendört kişinin yakınlarının acı haberle büyük şoka girdikleri belirtildi.

Olayın nasıl olduğu henüz netleşmezken, mağara içinde yaşanan toprak kaymasının 4 kişinin mağara içinde sıkışmasına neden olduğu dile getirildi.

Ölendörtkişinin, bölgede 8’er kişilik gruplarla dalış eğitimi yapan bir grubun üyesi oldukları kaydedildi.

Bu arada, Napoli yakınlarındaki Capri adası açıklarında da dalış yapan 70 yaşında Napolili bir kişinin de, dalışı tamamlarken, fenalaşarak hayatını kaybettiği belirtildi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?