Jennifer Lopez’le Los Angeles’ta Röportaj

Saba Tümer, Los Angeles’ta Jennifer Lopez ve Rodrigo Santoro ile 5 dakika süre ayrılan röportajına Lopez’e keçi yününden özel olarak yapılan paşmina ve terliklerini hediye ederek başladı. İşte o röportaj:

Bu filmde ilk kez bir araya geldiniz. Nasıl bir histi, ne düşünüyorsunuz?

Başka bir filmde de birlikte olmak istiyorum. Bu sefer romantik bir film yapmalıyız. Bu film komediydi ve birlikte çok eğlendik dramatikti de…

Filmde özellikle çocuğu evlat edindiğiniz sahneler dramatikti…

Doğru, sanırım bütün iyi işlenmiş hayatı anlatan komedilerde bu denge var. Gerçek hayat komik ve eğlenceli aynı zamanda bunların işe yaraması için filmdeki duygusal bağlantının çok iyi kurgulanması gerekir. Son sahnede Etiyopya’dalar ve birbirleriyle uzun zamandır konuşmamışlar. Orada oturup birbirlerine ne kadar korktuklarını söylüyorlar.

Evlat edinmeyi hiç düşündünüz mü? Hindistan cevizleriniz (Lopez’in ikizlerine taktığı isim) var değil mi?

Bu filmden önce böyle bir düşünce içerisinde değildim. Ama bu filmden sonra, Bob ve benim kucağıma Etiyopyalı minik bebekleri verdiklerinde, insanların daha önce hiç görmedikleri bir bebeği sevip ailelerinin bir parçası yapabilmelerini, bir hayat vermelerini artık çok iyi anlıyorum. Evlat edinmek gerçekten karşılık beklemeden bencil olmadan sevmek demek ve hayran olunmalı.

Bu arada siz müzik kariyerinize 16 yaşınızda başladınız. Tüm dünyada 800 milyon kişi sizi seyrediyor. Bunun sırrı nedir? Mesela şans, hırs, güzellik… Bunu nasıl adlandırırsınız? Jennifer Lopez olmak nasıl bir duygu?

Üzerine pek düşünmedim. Bu benim yolculuğum veya yaşamam gerekenler. Bu her ne ise ben yaratıcı ve aynı zamanda üretken olmayı seven bir insanım. Ben bu özelliklerimle öne çıkıyorum. Yaptığım işi seviyorum, oyunculuğu, şarkı söylemeyi ve dans etmeyi… İnsanlara bir şeyler hissettirmeyi çok seviyorum.

Halkımızın merak ettiği iki sorum daha var. Yuvarlak hatlarınızla Türk kadınlarının idolüsünüz. Zayıflar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Bence dünyada herkes için yer var. Ben böyle düşünüyorum.

Kadına şiddeti konu alan “Yeter” filminizden yola çıkarak size şunu sormak istiyorum.Türkiye’deki kadına şiddet olayları hakkında ne düşünüyorsunuz? Kadına fiziksel şiddet uygulayan erkekler hakkında ne düşünüyorsunuz ve buna maruz kalan kadınlara bir öneriniz var mı?

Bu sadece sizin ülkenize ait bir problem değil. Kadına şiddet, aile içi şiddet bütün dünyada görülen bir sorun. Büyük bir utanç. Kimse bunu böyle düşünmek istemiyor ama kadına şiddet yadsınılmayacak bir sorun ve ben buna kesinlikle karşıyım. (Milliyet.com.tr)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?