Jeremy Forrest İngiltere’ye iade ediliyor

İngiltere’de geçtiğimiz günlerde 15 yaşındaki öğrencisi Megan Stammers’la birlikte ortadan kaybolan ve günler sonra Fransa’nın Bordeaux şehrinde bulunan öğretmen Jeremy Forrest’ın ülkesine iade edilmek üzere olduğu bildirildi.

Fransa’da mahkeme geçtiğimiz hafta aldığı kararında 30 yaşındaki Forrest’ın çocuk kaçırma suçlamasıyla İngiltere’de yargılanmasına hükmetmişti.

Stammer ve Forrest, 20 Eylül tarihinde İngiltere’den kaçmış ve Avrupa genelinde bir av başlatılmıştı. İkili 10 gün sonra Bordeaux’da bulunmuştu.

Stammers, ertesi gün ülkesine gönderilirken, Forrest, Fransa makamlarının İngiltere’nin çıkardığı uluslararası tutuklama emrini değerlendirmesine zaman yaratmak amacıyla gözaltına alınmıştı.

Geçtiğimiz hafta yapılan duruşmada Forrest sınır dışı edilme talebine karşı çıkmazken bütün hikayenin anlatılmasını istediğini belirtti.

Tutuklama emrinde “kaçırma” ifadesi kullanılsa da Forrest’ın hakkındaki işlemlerin bu ağır suçlama doğrultusunda yapılıp yapılmayacağı belli değil.

Stammers’ın Fransa’ya zorla götürüldüğüne dair kimsenin şüphesi yok. Genç kızın ailesi de kızlarının Forrest’la birlikteyken tehlikede olmadığına inandıklarını defalarca söyledi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?