Joe Biden Noel Resepsiyonuna Türk dostlarını davet etti

Joe Biden Noel Resepsiyonu Faruk Taban Burak Yeneroglu-min

Joe Biden Noel Resepsiyonuna Türk dostlarını davet etti. TAA Başkanı Dr. Faruk Taban ve  işadamı Burak Yeneroğlu’da katıldı.

Joe Biden Noel Resepsiyonuna Türk dostlarını davet etti

Başkan yardımcısı Joe Biden, yaklaşan Noel bayramı öncesi yakın çevresi ve arkadaşlarına konutunda verdiği ‘Noel resepsiyonunu’na Türk dostlarını da davet etti.

Washington’da etkili çalışmaları ile kısa sürede isminden söz ettiren Türki-Amerikan Birliği (Turkic-American Association-TAA) Başkanı Dr. Faruk Taban ile ‘Turk4Obama’’ hareketinin öncülerinden Burak Yeneroğlu katıldı. Başkan Taban, Joe ve Jill Biden’ın konukları ile tek tek ilgilenip kendileri ile de sohbet ettiğini aktardı. Geceye katılan Taban, Başkan yardımcısının konutunda yaklaşık 100’e yakın seçkin davetlinin olduğunu belirterek, resepsiyonda etnik azınlık olarak yalnızca kendilerinin olduğuna işaret etti. Taban ayrıca Biden’ı önümüzdeki yıl yapılacak olan TAB’ın geleneksel galasına da davet ettiğini söyledi.

Biden çiftinin davetliler listesinde siyasetçi, işadamı ve üst düzey bürokratların olduğuna işaret eden Başkan Taban, ‘‘Davetliler için de Sayın Biden’a hediye veren yalnızca biz olduk. Malumunuz biz Türkler bir yere davetli olunca elimizin boş gitmemesi bir gelenektir’’ diye konuştu.

Taban hediyelerinin de İstanbul Boğazı fotoğrafılı cam bir tabak olduğunu belirtti. Taban hediyeyi alan Joe Biden’ın kendilerine de teşekkür ettiğini söyledi. Başkan Taban, resepsiyona gelenlerle Türkiye, TAA’nın faaliyetleri ile Amerika’da yaşayan Türk toplumunun sorunları hakkında sohbet ettiklerini kaydetti.

Resepsiyona toplum lideri olarak davet edilenler arasında işadamı Burak Yeneroğlu’da vardı. Yeneroğlu Başkan yardımcısnın konutunda muhattaplarına Türk-Amerikalıların seçimde Başkan Barack Obama ve Biden için yaptığı özverili çalışmalardan söz ettiğini söyledi.

Perşembe akşamı verilen resepsiyonda yaşadığı ilginç bir anı da Yeneroğlu şöyle aktardı; ‘‘Akademisyen olduğunu öğrendiğim bir partili hanımefendi beni görünce ‘Siz seçim zafer gecesi baklava dağıtan Türksünüz’ diye selamladı. Sonra aynı hanımefendi beni DNC (Demokrat Ulusal Komitesi) Finans Başkanı Jane Stetson’a takdim etti. Stetson da ‘Ben Burak beyleri yakınen tanırım’ diye cevap verdi.’’

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?