Jolie, 70 bin kadının hayatını kurtardı

angelina-jolie-breast-cancer

Doktoru, kanser riski dolayısıyla göğüslerini aldıran Jolie’ye övgüler yağdırdı.

Dünyaca ünlü aktris Angelina Jolie’nin doktoru Kristi Funk, güzel oyuncunun kanser riski dolayısıyla iki memesini aldırması hakkında konuştu.

Funk, Amerikan Los Angeles Magazine dergisine verdiği röportajda, Jolie’nin geçirdiği operasyonun kamuoyunu meme kanseri hakkında nasıl bilinçlendirdiğinden bahsetti.

DÜNYANIN EN GÜZELİ

Dr. Funk, Oscarlı oyuncunun dünyanın en güzel kadınlarından biri olduğunu söyledi “Onun gibi birinin kadınlık ve çeliciliğin sembolü olan göğüslerini aldırması, ‘Neden böyle bir şey yaptı?’ sorusunu akıllara getirdi” dedi.

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ BRAD

Jolie gibi ünlülerin tüm dünyanın gözü önünde yaşadığını söyleyen Funk, hayatıyla ve hayırseverliğiyle herkese örnek olmayı başardığını da sözlerine ekledi. Funk, “Angelina sayesinde 70 bin kadın ameliyat oldu. Kanser riskini ortadan kaldırdı” dedi. Yıldız oyuncunun en büyük destekçisinin ise kocası Brad Pitt olduğunu belirtti.

37 yaşındaki Jolie, nisan ayında yüksek kanser riski dolayısıyla göğüslerini aldırmış, mayıs ayında da bu operasyonunu dünyaya duyurmuştu.  (AA – Los Angeles Magazine )

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?