57.5 F
Los Angeles
30 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemKaçakçılık operasyonunda tarihi kılıç ve silahlar ele geçirildi

Kaçakçılık operasyonunda tarihi kılıç ve silahlar ele geçirildi

İstanbul Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından, “2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa Muhalefet” kapsamında “Tarihi Eser Kaçakçılığı” suçlarına yönelik çalışmada, Ümraniye ve Fatih’te tarihi eser ürünlerin satıldığı 2 adres belirlendi.

TARİHİ KILIÇ VE TÜFEKLER

Özellikle askeri alandaki tarihi eserlerin bulunduğu adreslere yapılan baskınlarda; 144 parça eser ele geçirildi. Ele geçirilen eserler arasında, 17. yüzyıldan kalma el yazması Kuran-ı Kerim, kınları sedef ve minai işlemeli 17 adet Osmanlı kılıcı, 2. Abdulhamit tuğralı bir madalyon, 2 sedef işlemeli çakmaklı kale tüfeği, 2 hançer ve sedef kakma bir tömbeki dikkat çekti. Ele geçirilen eserlerin büyük kısmının 17 ve 18’inci yüzyıllara ait olduğu öğrenildi.

Gözaltına alınan 2 şüpheli hakkında işlem yapıldı. Ele geçirilen eserlerin ise müze müdürlüklerine gönderileceği öğrenildi.

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,397BeğenenlerBeğen
16,222TakipçilerTakip Et
3,501TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın