Kahraman anne çocuklarını fırtınadan kurtardı, kötürüm kaldı

ABD’de yaşanan kasırga faciasında, “tren sesine benzer bir gürültü” duyan ve hortumun geldiği hisseden iki çocuk annesi Stephanie Decker, kendi vücudunu çocuklarına siper etti. Decker çocuklarını kurtardı ama iki bacağını kaybetti.

Kentucky eyaletindeki Louisville şehrinde bulunan bir hastanede tedavi görmekte olan kahraman anne, olayı, “Bacaklarımın takılı kaldığını ya da kopmuş olabileceğini hissediyordum. Hangisi olmuştu bilemiyordum ama kötü bir durumda olduğumun farkındaydım. Yardım edilmezse kan kaybından ölebilirdim.” sözleriyle anlattı.

“Çocuklarımı dünyadaki her şeyden çok seviyorum diyen 37 yaşındaki Decker, “Evimin yerinden uçup gidebileceği milyon yıl aklıma gelmezdi, böyle bir şeyi asla düşünemezdim” diye konuştu.

Stephanie Decker, iki çocuğunu hortumdan sağ salim çıkardı ancak artık kullanılamaz hale gelen bacaklarının dizden aşağısı geçen Cuma bir operasyonla kesildi.

ABD’nin Meksika Körfezi Sahili ile kuzeyindeki Büyük Göller’e kadar geniş bir bölgede etkili olan şiddetli fırtınalarda aralarında çocukların da olduğu 39 kişi ölmüş, yüzlerce ev yıkılmıştı. Fırtınada en çok can kaybını veren Kentucky eyaletinde 19, Indiana eyaletinde ise 15 kişi ölmüş, Ohio’da 3, Alabama ve Georgia’da ise birer kişi yaşamını yitirmişti.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?