46.7 F
Los Angeles
31 Mart 2023
AnasayfaHaberlerGündemKahramanmaraş’taki ikinci büyük depremin yıkıcı etkisi kamerada

Kahramanmaraş’taki ikinci büyük depremin yıkıcı etkisi kamerada

Pazarcık merkezli 04.17’deki 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından, 13.24’te meydana gelen Elbistan merkezli depremde hasarlı çok sayıda bina yıkıldı. İkinci büyük depremin yıkıcı etkisiyle Kahramanmaraş’ta yayın yapan Aksu Televizyonu’nun Dulkadiroğlu ilçesindeki binasında da hasar oluştu.

Deprem anı, televizyon binasındaki güvenlik kameralarınca kaydedildi. Kanaldaki yıkım anı ve binanın yanındaki 8 katlı başka bir binanın yıkılmasının yer aldığı görüntülerde, güvenlik görevlisinin de depremden sadece birkaç saniye önce binadan ayrılarak enkaz altında kalmaktan son anda kurtulması da görülüyor.

“BİNAMIZ İKİNCİ DEPREME DAYANAMADI”

Aksu TV Genel Müdürü Cüneyt Beyit, 18 yıllık emekleriyle hazırladıkları binanın deprem nedeniyle kullanılamaz hale geldiğini söyledi. Kanalın kentte sektöre basın mensubu yetiştiren bir akademi olarak nitelendirildiğini dile getiren Beyit, şunları kaydetti:

* Bu şehrin tek uydudan yayın yapan kanalıyız biz. Deprem şokunu halen atamadık. Bu görüntüler de bizim elimize daha yeni ulaştı. O gece binanın içerisinde olmasam da bu görüntüler beni o saate götürdü. İlk depremde televizyon binamız sapasağlam kalmıştı. Bu bizi sevindirmişti ama ikinci depreme dayanamadı.

* Yanımızdaki 8 katlı binanın bizim televizyon binamızın üzerine çökmesi sonucunda binamızın sol tarafı gitti. Çok net bir şekilde güvenlik kameralarında o anlar gözüküyor. Maalesef televizyonumuzun ana beyni olan ana kumandası, stüdyosu, haber dairesi tamamen yerle bir oldu. (AA)

Alaturka Online
Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi, Alaturka Online, 2001 yılından beri Amerika'da en çok okunan, tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Amerika'daki Aileniz - Alaturka.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

182,400BeğenenlerBeğen
16,219TakipçilerTakip Et
3,502TakipçilerTakip Et
7,711TakipçilerTakip Et
31,100AboneAbone Ol

Kaçırmayın