Kai Diekmann Silikon Vadisi’ne taşınıyor

MEDYA şirketleri, yeni çağa ayak uydurmaya çalışırken Bild Genel Yayın Yönetmeni Kai Diekmann, dijital dönemde yatırım fikirleri geliştirmek üzere Eylül ayından itibaren altı aylığına California’ya taşınıyor.Diekmann, Genel Yayın Yönetmeni titrini koruyacak, ancak günlük işlerini yardımcıları Alfred Draxler ve Marion Horn üstlenecek.

Almanya’nın en çok satan gazetesinin başında olan Kai Diekmann’a bu yeni girişimde Alex Springer Grubu’nun Pazarlama Direktörü Martin Sinner ve fiyat karşılaştırma sitesi Idealo’nun kurucusu ve başkanı Martin Sinner eşlik edecek. Buna göre Palo Alto’da üniversite ve girişimci çevreleriyle bir araya gelecek olan ekip, dijital büyüme geliştirme için yeni girişimci fikirler üretecek.

Springer CEO’su Mathias Döpfner, “Entegre medya dünyasında ancak yaratıcı içerik, innovatif IT-çözümleri ve ikna edici pazarlama konseptleriyle büyüme sağlanabilir” dedi. Die Welt ve Berliner Morgenpost Gazetesi’ni de bünyesinde bulunduran Bild’in dahil olduğu Springer grubu geçen yıl 3.2 milyar euro ciro sağladı, bunun üçte biri de dijitalden elde edildi.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?