Kalaşnikof 2 tek elle kullanılacak

ÖZELLİKLE isyancıların vazgeçilmez silahı olarak bilinen Kalaşnikof, yeni serisiyle silah endüstrisinde devrime hazırlanıyor.

Gerçek adı AK-47 olan Kalaşnikofların üreticisi Ischmasch şirketi “Kalaşnikof 2.0” adını verdiği tüfeği gelecek ay başında tanıtmaya hazırlanıyor.

Rus gazetesi İzvestia’nın haberine göre, yeni model Kalaşnikoflar, “tek elle kullanılabilir” sloganıyla tanıtılacak. Yeni silahla ilgili gazeteye açıklama yapan bir yetkili, “Bir asker yaralandığında ya da herhangi bir nedenle bir elini kullanamadığında operasyonda bu otomotik silahı tek elle rahatlıkla kullanabilecek. Yeni Kalaşnikof bu imkanı sağlayacak” dedi. Kalaşnikof’un üreticisi Ischmasch şirketi, Rusya ordusuna modern silahlar sağlayamadığı gerekçesiyle özellikle son yıllarda sert eleştirilere maruz kalıyordu.

Gerilla savaşlarında efsane silah olarak bilinen Kalaşnikof AK 47’ler dünyada en fazla üretilen silah tipi olarak da biliniyor. Şu anda dünya genelinde 100 milyon Kalaşnikof silahın dolaşımda olduğu tahmin ediliyor. Mihael Kalaşnikof, 1944 yılında tasarladığı silahın prototipini Moskova’daki Savaş Teknikleri Enstitüsü’ne gönderdiğinde bu kadar büyük bir başarıyı hayal dahi etmemişti. . (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?