Kanada 2017’de 300 bin göçmen alacak

kanada-gocmen-basvurusu

Kanada 2017 ‘de 300 bin göçmen alacağını açıkladı. Kanada’ya kabul edilecek göçmen kategorileri ve bu kategorilerdeki sayılar şöyle.

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı John McCallum’un açıklamasına göre, 2017 yılında Kanada’ya kabul edilecek göçmen kategoriler ve bu kategorilerdeki sayı şöyle.

Kanada ‘ya 2017’de 25 bin sığınmacı

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı John McCallum’un açıklamasına göre, 2017 yılında Kanada’ya kabul edilecek kategoriler ve bu kategorilerdeki sayı şöyle:

  • Ekonominin ihtiyacı olan kalifiye iş gücü, yüksek eğitimliler ve ülkeye iş kurmak üzere sermayesi ile gelecek olan ticaret odaklı göçmenler için 172 bin 500,
  • Farklı nedenlerle ayrı kalmış karı koca, anne baba, çocuklar, çocukların büyükbaba ve büyükanneleri için 84 bin,
  • Mülteciler ve koruma altına alınmış kişiler için 40 bin,
  • İnsani yardım kapsamında alınacak kişiler için 3 bin 500
  • Mülteciler ve koruma altına alınmışlar kategorisindeki 40 bin kişinin 25 binini mülteciler oluşturuyor.

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı John McCallum, Ottawa’da düzenlediği basın toplantısında, halen 300 bin olan yıllık göçmen ve sığınmacı kotasının, 2017 yılında da korunacağını duyurdu. Bakan McCallum, ekonomide büyüyen iş gücü açığını kapatma ve yaşlanan nüfusu gençleştirmenin ana hedefleri olduğunu kaydetti.

Bakan John McCallum’un açıklamasına göre, göçmen kotasında yüksek eğitimli, kalifiye ve ticaret odaklı göçmenler ağırlıkta olacak. 300 bin kişilik kotanın ikinci büyük dilimini ise aile birleştirme kapsamında Kanada’ya gelecek olan göçmenler oluşturacak.

Kanada, Romanya ve Bulgaristan ile vizeleri kaldırıyor

Öte yandan Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Romanya ve Bulgaristan vatandaşlarına vize uygulamasının 1 Aralık 2017 tarihinden itibaren kaldırılacağı duyuruldu.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?