61.3 F
Los Angeles
22 Kasım 2019
Anasayfa Haberler Amerika Kanada Dışişleri Bakanı Freeland Küba'yı ziyaret edecek: Gündem Venezüella

Kanada Dışişleri Bakanı Freeland Küba’yı ziyaret edecek: Gündem Venezüella

Kanada Dışişleri Bakanı Freeland, ABD’li mevkidaşı Mike Pompeo’yla düzenlediği ortak basın toplantısında 28 Ağustos’ta Küba’ya Venezüella konulu resmi bir ziyarette bulunacağını açıkladı.

Freeland, açıklamasında “Venezüella’daki durumun çözümü için mümkün olan tüm yolları araştırmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Bunu akılda tutarak, gelecek hafta Küba Dışişleri Bakanı ile ikili görüşmede bulunmak üzere Küba’ya seyahat edeceğim” dedi.

Diğer yandan Pompeo, yaptığı açıklamada, “(Venezüella Devlet Başkanı Nicolas) Maduro sahnede olduğu sürece, özgür ve adil bir seçimin yapılamayacağını sürekli olarak söyledik. Ve Venezüella halkı adına bu amaca ulaşmak için çalışmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Freeland, daha önce haziran ayında Küba’yı ziyaret etmişti.

Freeland’in ofisinden yapılan açıklamada, Küba ziyaretinde Venezüella’ya ‘insani yardım’ ulaştırılması ve Küba’nın Venezüella’dan petrol alımı gibi birçok önemli konunun da masaya yatırılacağı kaydedildi.

Alaturka Onlinehttps://www.AlaturkaOnline.com
Amerika'nın ilk Türkçe internet Gazetesi Alaturka Online yıllardır Amerika'da en çok okunan ve takip edilen tamamen bağımsız ve tarafsız haber yapan tek Türk Gazetesi. First Turkish American Newspaper - Amerika'daki Türklere Ulaşmanın en Kolay Yolu ! Habersizsiniz ya da Haber Sizsiniz! Alaturka, Gerçek insanlar, Gerçek Haberler. Alaturka - Amerika'daki Aileniz.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

169,604BeğenenlerBeğen
12,555TakipçilerTakip Et
589TakipçilerTakip Et
7,738TakipçilerTakip Et
10,600AbonelerAbone