Karda mahsur kalan 21 kişiye ulaşıldı


Kazdağları’nda nöbet değişiminden sonra dönüş yoluna geçen ve yoğun tipi nedeniyle mahsur kalan 17’si asker, 4′ ü Balıkesir Büyükşehir belediye personeli olmak üzere toplam 21 kişiye, 16 saat sonra ulaşıldı. Mahsur kalan 21 kişiye, karayolundan giden ekiplerin ulaştığı bildirildi.

Karda mahsur kalan 21 kişiye ulaşıldı

Kazdağları’nda, nöbet değişiminden sonra dönüş yoluna geçen ve tipi nedeniyle bölgede mahsur kalan 17 askeri personel ve 4 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi personeline, 16 saat sonra ulaşıldı.

Mahsur kalan 21 kişiye, kara yolundan giden ekiplerin ulaştığı belirtildi. Kazdağları’nda, nöbet değişiminden sonra dönüş yoluna geçen ve tipi nedeniyle bölgede mahsur kalan 17 askeri personel ve 4 Balıkesir Büyükşehir Belediyesi personeline, 16 saat sonra ulaşıldı. Mahsur kalan 21 kişiye, kara yolundan giden ekiplerin ulaştığı belirtildi.

KAYBOLANLAR TERMAL DRONE’LA BULUNUYOR

Uludağ’da Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekipleri, 11 kar motoru ve 2 UTV ile günün 24 saati görev yapıyor. JAK timleri, özellikle mahsur kalanlar ile kaybolanları bulmak için termal dron kullanıyor. JAK Timi Komutanı Kıdemli Üstçavuş Çağdaş Akgün, “2021 yılı içerisinde 455 kazaen yaralanma, 214 mahsur kalma, 28 kaybolma olayı olmak üzere toplam 697 olaya müdahale edilmiştir” dedi. (DHA)

Kazdağları'nda mahsur kalan 21 kişi için kurtarma çalışması başlatıldı İlginizi Çekebilir Kazdağları’nda mahsur kalan 21 kişi için kurtarma çalışması başlatıldı

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?