Karikatür rezaleti renklendi

Fransa’nın Montbelliard kentinde France Anatole ortaokulunda öğrencilere derste verilen, Türkiye’yi soykırımcı olarak gösteren karikatürün renkli versiyonu internete düştü.

Sözde Ermeni soykırım inkar yasası ardından gerçekleştirilen ve Türkiye’yi, Fransa’ya nota vermek zorunda bırakan karikatür krizinin son perdesinde, bu kez de, internet üzerinden dikkat çekmek için karikatürün renkli versiyonu yayımlandı.

Karikatür haberine geniş yer ayıran ‘Armenian On Web’, ‘Armenian News’ gibi Ermeni haber sitelerinde, karikatür hakkında yazılan olumlu ve olumsuz okuyucu mesajları dikkat çekti. Bazıları karikatürün eğitimde sunulmasının çok yanlış olduğunu savunurken, bazıları alay edip “Türkler soykırımcıdır” yazdı.

Mesajlar arasında, “Aynı şeyler Türkiye’de okullarda Ermeni öğrencilere yapılıyor”, “Fransa o kadar hür bir devlet ki, öğrenciler düşüncelerini ifade edebiliyor”, “Çuvaldızını kendine, iğneyibaşkasına batır diye bir atasözü vardır” gibi yorumlar bulunuyor.

Yorumlar içinde, “Fransa Cezayir’de katliam yaptı diye bu Türk halkına Ermenilere soykırım yapma izni vermiyor” ifadesi de yer alıyor.. (Hürriyet)

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?