kariyeriniz-yukselise-gecmeme-sebebi

Bu 5 madde sizi anlatıyorsa oturup bir şeyleri en baştan düşünmenizde fayda var. İşte Kariyerinizin yükselişe geçememesinin 5 temel nedeni

Mevcut Durumu Koruma Kaygısı
Şuan ki işinizden ya da görevinizden memnun olduğunuzu düşünelim. Seneler geçmiş, bir bakmışsınız hala aynı yerdesiniz. Bir arpa boyu yol alamamışsınız. Halinizde ne kadar memnun olursanız olun, gelecekte daha iyi noktalarda olma planlarınız yoksa, olduğunuz yerde kalmaya mahkumsunuz demektir.

Sorumluluktan Kaçma
Gözler sizi aradığında, ortadan kayboluyorsanız, sorunların içinde savaşmaktan korkuyorsanız, kriz anlarında ilk kaçan kişilerin başında geliyorsanız kariyerinizin yukarıya gitme ihtimali çok zayıf. Yöneticiniz her ne kadar size belli etmese de tüm olan bitenin farkında emin olun.

Cesaret Eksikliği
Yolunda gitmeyen bir şeyler var; memnun olmadığınız şartlar, durumlar… Söylemek istedikleriniz var fakat bir türlü yöneticinize açılamıyorsunuz ya da bir takım kararlar alıp uygulama cesaretiniz yok. Kısacası korkuyorsunuz. Cesur hamleler yapmadan yükselmeyi hayal dahi etmeyin. Çünkü korku sizi tutsak etmekten başka bir işe yaramaz.

İşin Hakkını Vermeme
Etliye sütlüye karışmadan işin içinden çıkmaya çalışıyorsunuz. İşinizi gelişi güzel yapıp bir an önce eve gidip keyfinize bakmak istiyorsunuz. Fakat aynı zamanda da üstün körü bir şekilde de olsa iş yapmış olayım diyorsunuz. Yaptığınız işte iyi değilseniz, iyiyi de geçiyorum idare ediyorsanız, emin olun uzun süre idare edemezsiniz.

Pasif Davranışlar
Bir toplantı oluyor, siz sadece dinliyorsunuz. Bir etkinlik oluyor siz katılmıyorsunuz. Fikriniz soruluyor, çekimser ve kararsız tavırlar sergileyip işin içinden çıkmaya çalışıyorsunuz. Siz geri planda kaldıkça kariyeriniz de geriye doğru gidecektir.

Bu 5 madde sizi anlatıyorsa oturup bir şeyleri en baştan düşünmenizde fayda var. İşin en acı tarafı da ne biliyor musunuz? Türkiye’de çoğu firma, yukarıdaki 5 özelliğe sahip kişilere daha çok prim veriyor.

Reklamlar

Facebook Yorumları

yorum

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?