Karsan Temmuzda Test Edilecek

New York taksi ihalesinde Ford ve Nissan’la birlikte finale kalan Karsan’ın taksisi planlanandan önce yola çıkacak.

Dünyada ilk kez engellilere özel tasarlanan taksinin testleri yaz döneminde başlayacak. Taksi, 2012 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda günyüzüne çıkacak. Şirket, projesi için bugüne kadar 40 milyon dolar harcadı.

Karsan Murahhas Azası Jan Nahum, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın projeye büyük destek verdiğini belirterek, kendilerine ‘Nihai ürünü ortaya çıkarın, istediğiniz desteği vereceğiz.’ dediğini söyledi. Bu desteğin de etkisiyle aracın normalde aralık sonu yola çıkış tarihini öne aldıklarını, temmuz ayında bitirip, test sürüşlerine başlayacaklarını kaydetti. “İlk olarak Başbakanımıza taksiyi kullandırmak istiyoruz.” diyen Nahum, Cenevre fuarı öncesi ikinci ve üçüncü prototipi de üretmiş olacaklarını belirtti. Araçta kullanılacak Chrysler motor uzun süredir Türkiye’de başka bir araç üzerinde test ediliyor.

Jan Nahum, New York taksi ihalesinin sonucunu merakla beklediklerini, iptal edilmesinin söz konusu olabileceğini, kaybetseler bile pes etmeyip dünyadaki taksi pazarına talip olacaklarını ifade etti.

Zaman

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?