Çökme tehlikesi olduğu için boşaltılan ve apartman sakinlerinin itfaiye asansörü aracılığıyla girdikleri evlerinden sadece değerli eşyalarını almalarına belirli bir süre imkan tanınan Yunus Apartmanı’nın dün ara verilen
yıkım işlemlerine tekrar başlandı.

KAĞIT İMZALADILAR

Yetkililerin ‘risklidir girilemez’ uyarısına karşın Yunus Apartmanı’nda ikamet eden vatandaşların “En azından ziynet eşyalarımızı alalım” talebine karşılık, her aileye 5’er dakika izin verildi.

Vatandaşların imzalı olarak Kriz Merkezi Başkanlığına hitaben kaleme aldıkları dilekçede “Oturduğumuz binada deprem risk tespitlerinin yapılması ve gerekli önlemlerin alınmasını arz ederim” talebinin yer aldığı bildirildi.

Yunus Apartma’nına değerli eşyalarını almak için itfaiye merdiveni ile 5 dakikalığına giren ev sahiplerinin de bu dilekçenin altına “5 dakikalığına riskli binaya, kıymetli eşyalarımı almak için girmeyi talep ediyorum” yazdığı ve imzaladığı öğrenildi.

FOTO:SÖZCÜ – Yunus Apartmanı’ndaki yıkım çalışmaları sürüyor.

5 AİLE GİRMEK İSTEMEDİ

10 katlı Yunus Apartma’nında sadece 5 ailenin binaya yeniden girmek istemediği öğrenildi.

AİLELER NEREDE KALIYOR?

Yıkılması planlanan 8 binadaki yaklaşık 120 aileye ise kira yardımında bulunulacağı öğrenildi. 6 gündür evlerinden uzak kalan vatandaşların bir kısmının; komşularının evine bir kısmının da devlet tarafından ayarlanan misafirhanelerde ve otellerde kaldığı bildirildi.

25 BİN LİRA YARDIM!

Yıkılan binadaki ev sahiplerine de eşyalar için 25’er bin lira para verileceği öğrenildi.

BAKAN 8 BİNAYI İŞARET ETMİŞTİ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çöken bina çevresindeki 10 apartmanın analiz edildiğini ve 8’inin yıkımına karar verildiğini açıklamıştı. Bu kapsamda dün başlanan Yunus Apartmanı’nın yıkım işlemlerine akşam saatlerinde ara verilmişti.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?