Katarakt nasıl tedavi edilir?

Katarak Hastaligi Nasil Tedavi Edilir
Yakını görmemize engelleyen Katarakt nasıl tedavi edilir?

Görme işlevini gerçekleştiren gözlerimiz çok hassas bir yapıya sahip olduklarından sağlık sorunlarına yakalanma riskleri diğer organlarımıza göre daha yüksektir.

Ekseri yaşın ilerlemesiyle birlikte bu sağlık sorunlarının görülme riski de artar. Göz sağlığını etkileyen risklerden biride, yakını görmemize engel olan katarakt hastalığıdır.

Gözümüzün önünde bulunan şeffaf tabakanın gitgide şeffaflığını kaybetmesi ve görme bozukluğu olarak göze yansıması olarak tanımlanan kataraktın tedavisi hakkında detaylı bilgiler sizlerle.

Katarakt tedavisinde en etkili girişim cerrahi ameliyattır. Fazla güneşe maruz kalma, bir takım ilaçlar kullanma, şeker hastalığı gibi çeşitli sebeplerin yol açtığı katarakt, göz yorgunluğu ve baş ağrısı gibi şikayetlerle kendini gösterir.

Katarakt-nasil-tedavi-edilir-Ameliyat

Katarak tedavisinde genellikle uzmanların tercihi aşırı şikayeti olan kişileri ameliyat etmektir. Kataraktan aşırı şikayetlenmeyen kişilere genellikle gözlük tedavisi verilir.Çünkü düzenli gözlük kullanımı da katarakt tedavisinde önemli bir tedavi yöntemidir.

katarakt-hastaligi

Katarakt ameliyatı olan kişiler aynı gün taburcu edilir. Ameliyatın hemen ardından hastalar günlük yaşamlarına dönebilirler. Çünkü gelişen teknoloji sayesinde katarakt ameliyatı modern teknikler ile yapılmaktadır.

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?