Kayıp gençler 45 saattir kazılan kuyuda ölü bulundu


Denizli’de kendilerinden 5 gündür haber alınamayan İsmail Yalçın ile Hasan Akköse’den kötü haber geldi.İki gencin cansız bedeni 45 saatlik çalışmanın ardından 30 metre derinliğindeki su kuyusunda bulundu.

Kayıp gençler 45 saattir kazılan kuyuda ölü bulundu

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde yaşayan 17 yaşındaki İsmail Yalçın, 9 Haziran akşamı annesi Asuman Yalçın’ı telefonla arayarak harçlık istedi. 20 lira harçlık alarak babasına ait otomobille evden ayrılan İsmail Yalçın, Serinhisar ilçesinde ikamet eden 19 yaşındaki Hasan Akköse ile buluştuktan sonra bir daha geri dönmedi.

“BABA ARABAYI YIKIYORUM”

En son aradığında kendisine “Arabayı yıkıyorum baba” diyen oğlundan bir daha haber alamayan baba Adnan Yalçın, jandarma karakoluna giderek kayıp başvurusunda bulundu.

Otomobilin bulunması ardından kayıp iki gencin en son görüştükleri kişi olan Hasan Akköse’nin akrabası M.A. ve 8 şüpheli gözaltına alındı. İfadeler doğrultusunda aracın bulunduğu yere 10 kilometre uzaklıktaki Serinhisar ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’ndeki su kuyusunda arama çalışmaları başladı.

GİZLİCE KIZ ARKADAŞINI ARAMIŞ

İçerisine taş ve toprak atılarak dibi kapatıldığı belirlenen su kuyusunda, iş makineleriyle kazı çalışması devam ederken, kayıp gençlerden Hasan Akköse’nin öldürülmeden saniyeler önce telefonunun arama düğmesine gizlice basıp kız arkadaşını aradığı, aynı zamanda akrabası olan M.A.’nın adını söylediği ortaya çıktı.

7 KİŞİ TUTUKLANDI

Devam eden çalışmaları ardında 45 saat sonra gençlerin cesedine ulaşıldı. Yaklaşık derinliği 30 metre olan kuyudan çıkarılan cesetler, yapılan incelemenin ardından Pamukkale Üniversitesi Adli Tıp Morguna kaldırıldı. Öte yandan adliyeye sevk edilen M.A. ile beraber toplamda 7 kişi tutuklanırken, 2 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Denizli'de kaybolan iki genci arama çalışması sürüyor, olayla ilgili 6 kişi adliyeye çıkarıldı İlginizi Çekebilir Denizli’de kaybolan iki genci arama çalışması sürüyor, olayla ilgili 6 kişi adliyeye çıkarıldı Kayıp iki genç, üzeri toprak ve kaya parçalarıyla doldurulmuş su kuyusunda aranıyor İlginizi Çekebilir Kayıp iki genç, üzeri toprak ve kaya parçalarıyla doldurulmuş su kuyusunda aranıyor

ALATURKA AİLESİ ÜYELERİ NE DİYOR?